Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Buca'da Yeni Bir Kent Yükseliyor

Büyükşehir tarafından, "Kent dönüşümü" projelerinde kullanılmak üzere Buca'da yaptırılan konutlar, büyük bir hızla yükseliyor.

Yeni Asır Gazetesi
1


zmir Büyükşehir Belediyesi, 2007 Temmuz'unda çalışmalara başlanan ve günde 5 dairenin kaba inşaatının yapıldığı Buca Toplu Konutları'nı 2008 Aralık ayında tamamlayacak.

Büyükşehir tarafından, "Kent dönüşümü" projelerinde kullanılmak üzere Buca'da yaptırılan konutlar, büyük bir hızla yükseliyor. Toplam 578 konutun yapıldığı alandaki örnek daireyi gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent dönüşümü projeleri ile İzmir'in çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.

17 bloktan oluşuyor
Temmuz 2007'de çalışmaların başladığı ve büyük bir hızla günde 5 dairenin kaba inşaatının yapıldığı 17 bloktan oluşan Buca konutları, 2008 yılının sonuna kadar bitirilecek. Toplam 85 bin 755 metrekare inşaat alanı, 41 bin 212 metrekare yerleşim alanına sahip olan daireler, net 103 metrekare büyüklüğünde olacak.
Kent dönüşümü projelerinin İzmir için önemine değinen Başkan Aziz Kocaoğlu, "TOKİ ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde, heyelan bölgesi ilan edilen Kadifekale ve çevresindeki mahallelerde oturanları, Uzundere'deki toplu konutlara taşıyacağız. Uzundere'deki toplam 3081 konutun 924'ünü kentsel dönüşüm projelerinde kullanmak amacıyla Belediye olarak satın aldık. Buca'da inşaatı büyük bir hızla devam eden 578 adet toplu konutu da İzmir'in çeşitli yerlerinde yapacağımız kent dönüşümü projelerinde kullanacağız" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bucada-yeni-bir-kent-yukseliyor_58193.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Merhabalar buca'da yaptırılan 578 dairelik konutlar ne zaman, kimlere, ne şekilde verilecek? bunun cevabını iletmenizi rica ediyorum. neziye.75@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!