Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Burj El New York

Ünlü Belçikalı mimar Vincent Callebaut, dünyanın finans başkenti olarak kabul edilen New York’un taze sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak için yelkenli görünümünde dikine dev bir sera tasarladı. Dubai’deki lüks Burj El Arab otelinden esinlenen mimarın yaptığı sera sadece çelik ve camdan oluşacak. Yüksekliği 600 metre olacak ve yelkenli görünümlü

Vatan Gazetesi
Burj El New York

nlü Belçikalı mimar Vincent Callebaut, dünyanın finans başkenti olarak kabul edilen New York’un taze sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak için yelkenli görünümünde dikine dev bir sera tasarladı. Dubai’deki lüks Burj El Arab otelinden esinlenen mimarın yaptığı sera sadece çelik ve camdan oluşacak. Yüksekliği 600 metre olacak ve yelkenli görünümlü serada 132 kat bulunacak.

"Dragonfly" (Yusufçuk) adı verilen dev serada 28 farklı meyve ve sebze yetiştirilecek. Seranın bir kısmı ofis, laboratuvar ve otel olarak kullanılacak. Tamamen güneş enerjisi kullanılacak olan serada yağmur suyu depolanacak ve bu su atık suyla birlikte seranın sulanması için kullanılacak. Ofislerin ve otelin enerji ihtiyacı ise güneş panelleriyle sağlanacak.

Gökdelen sera halka da açık

Houston Nehri üzerine kurulması planlanan dikey sera ayrıca halka açık olacak ve içeride dalından meyve ve sebze satışı yapılacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/burj-el-new-york_69085.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!