Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa Beton 14.Tesisini Kütahya'ya Kuruyor

Özellikle yaşanan Marmara Depremi'nin ardından dayanıklılığı açısından bina yapımında tercih edilmeye başlanan hazır betonun kullanımı her geçen gü

Dünyab>Özellikle yaşanan Marmara Depremi'nin ardından dayanıklılığı açısından bina yapımında tercih edilmeye başlanan hazır betonun kullanımı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu artışı gözününde bulunduran üretici firmalar ise yatırımlarını hızlandırıyor. Bursa Beton Sanayi AŞ de, 14. üretim tesisini Kütahya'da açacak.
Bursa Beton Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Mahmut Ağcabay, 12 ayrı yerde 13 üretim tesislerinin bulunduğunu belirterek, 14'üncü üretim tesislerini Kütahya Gevrekseydi Köyü mevkiine kurmaya hazırlandıklarını, bu tesisi mart ayında işlemeye açacaklarını söyledi.

Yaptıkları pazar araştırmaları sonucunda Tavşanlı'da bulunan tesislerinin gelen talebi karşılayamadığını tespit ettiklerini kaydeden Ağcabay, bu tesisin üretimine destek sağlamak amacıyla Kütahya-Seyitömer yolu Gevrekseydi Köyü mevkiine kuracakları 14'üncü tesislerinin 20 dönüm alana sahip olduğunu dile getirdi. Ağcabay, "Kütahya'da hazır beton kullanımı çok yaygınlaştı. İnsanlar artık Türkiye'deki deprem gerçeğinin farkına vardı ve evlerini depreme dayanıklı olarak inşa etme gerekliliğini biliyorlar. Kütahya'nın yanı sıra Türkiye'yede de hergeçen gün biraz daha yaygınlaşan hazır beton kullanımı insanlarımız tarafından benimsendi. Biz de bu konunun önemini bilen bir firma olarak hazır beton kullanımındaki talep artışını dikkate alarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-beton-14-tesisini-kutahyaya-kuruyor_3226.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!