Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bursa Osmangazi'deki Metruk Binalar Yıkılıyor

Osmangazi Belediyesi, Maksem Mahallesi'nde güvenlik açısından tehlike oluşturan ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu metruk binayı yıktı.

yapi.com.tr
Bursa Osmangazi'deki Metruk Binalar Yıkılıyor

Osmangazi Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımını gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Osmangazi Belediyesi'nde yer alan habere göre, Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, halkın can ve mal güvenliğini tehdit etmesi ve madde bağımlılarının mekanına dönüşmesi sebebiyle yoğun şikayetlere konu olan Maksem Mahallesi’nde metruk bir binanın yıkımını yaptı. Madde bağımlılarının mesken tuttuğu metruk binanın yıkılması, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçe sınırları içerisinde terk edilmiş halde olan, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden, madde bağımlılarının meskenine dönüşen metruk binaları yıkmaya devam ettiklerini belirtti. Başkan Dündar, “Belediye olarak, kent merkezini oluşturan ilçemiz genelinde, halkın can ve mal güvenliği açısından metruk binaların yarattığı tehlikelerden kaynaklı yoğun şikayetler alıyoruz. Bu sorunun çözümü amacıyla da muhtarlarımız ve mahalle sakinlerinden gelen yıkım taleplerini değerlendirerek yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkımlarını gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-osmangazideki-metruk-binalar-yikiliyor_171276.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!