Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa Teleferiği’ne Bakanlık Onayı

Bursa’nın simgelerinden teleferiğin, oteller bölgesine uzatılmasını öngören projeye Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan onay çıktı. Yap-İşlet-Devr

Ticaretb>Bursa’nın simgelerinden teleferiğin, oteller bölgesine uzatılmasını öngören projeye Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan onay çıktı.

Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılması planlanan projeyle, Uludağ’ı ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında ciddi bir artış hedefleniyor. Bursa’yı ulusal ve uluslararası alanda daha etkin bir kent haline getirmeyi amaçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu hedefin bir parçası olan Bursa’nın ve Uludağ’ın turizm potansiyeline ciddi katkı sağlayacağı düşünülen teleferik projesine, Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan onay çıkması, yerel yönetimi de hareketlendirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, yapılan girişimler sonucu onayın alındığını ve bu projeyle hem mevcut teleferik hattının modernize edileceğini hem de mevcut hattın son bulduğu Sarıalan’dan oteller bölgesine ulaştırılacağını söyledi. Projenin tamamlanmasıyla, Uludağ’ı ziyaret edecek turist sayısının ciddi bir artış kaydedeceğini ve aynı zamanda, Bursa’ya farklı bir vizyon da katacağını ifade etti. Projeye ön izin alınmasıyla birlikte, bir ön çalışmaya kol sıvacağını işaretleyen Şahin, “Proje, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle gerçekleştirilecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-teleferigine-bakanlik-onayi_22065.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!