Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bursa'nın Çevre Planı Yeni Baştan Ele Alınıyor

Bursa Kent Konseyi öncülüğünde hazırlıkları sürdürülen 'Bursa 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı' çalıştayının ilk toplantısı, Merinos'taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Zaman Gazetesi
Bursa'nın Çevre Planı Yeni Baştan Ele Alınıyor

Bursa Valiliği koordinasyonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Özel İdaresi tarafından, 5302 sayılı yasanın 6/B maddesi kapsamında yürütülen 'Bursa 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nın yeniden hazırlanması konusunda çalışmalarını sürdüren Bursa Kent Konseyi, 5 çalışma grubuyla faaliyetlerine devam ediyor.

"Bursa 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı" ile ilgili mevcut durumun ele alındığı ilk toplantıda yapılanları anlatan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, "Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi olarak Türkiye'ye örnek bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Kent ve insan hayatını etkileyen bu çalışma kapsamında 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı çalıştay hazırlıklarını sürdürüyoruz. Bursa'da geçmiş dönemde hazırlanan planların zaman içinde eksik olduğu anlaşıldı ve yenileme kararı alındı. Bursa Kent Konseyi olarak halkın da konuyla ilgili görüşlerine yer veren, 'kentin anayasası' olarak ifade edilen imar planı değişikliğinin hazırlığını ve çalışmalarını sürdürüyoruz." dedi.

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ise konuyla ilgili yaklaşık 7 aydır hazırlık yapıldığını ifade ederek, çalıştay sonunda elde edilecek olan Çevre Düzeni Planı Çalıştay Raporu'nun Bursa İl Genel Meclisi ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gönderileceğini vurguladı.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-cevre-plani-yeni-bastan-ele-aliniyor_83116.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!