Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bursa'ya 100 Trilyonluk Yeşil Yatırım

Büyükşehir Belediyesi çevre konusunda yeni bir projeye imza attı. 100 trilyona mal olacak proje hayata geçtiğinde evsel su atıkları dereleri kirlet

Akşamb>Büyükşehir Belediyesi çevre konusunda yeni bir projeye imza attı. 100 trilyona mal olacak proje hayata geçtiğinde evsel su atıkları dereleri kirletmeyecek

Bursa'da 'Yerel Yönetimler Tarihi'nin en büyük çevre yatırımı' olarak nitelendirilen 'Doğu-Batı Arıtma Tesisleri'nin sözleşmesi törenle imzalandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan Bilenser, törenin çevre sorunlarının çözümü konusundaki çalışmaların çok önemli bir başlangıcı olduğunu belirtti. Tesislerin 100 trilyon liralık maliyetiyle kentin en büyük çevre yatırımı olacağını kaydeden Bilenser, Nilüfer Çayı başta olmak üzere derelere akan 350 bini aşkın konutun evsel sıvı atıklarının arıtılmasının hedeflendiğini söyledi.

2004'te tamam

Tesislerin yerleşiminin 2030 ihtiyaçları da göz önüne alınarak iki kademeli olacağını anlatan Erdoğan Bilenser, şunları söyledi:

'Önümüzdeki ay projenin temelini atmayı hedefliyoruz. Projenin Batı etabını 2004'ün ilk aylarında hizmete sokmayı planlıyoruz.'

Bilenser, yatırımın yüzde 50'sinin Avrupa Yatırım Bankası'nın verdiği krediden, kalanının ise BUSKİ'nin öz kaynaklarından karşılanacağına işaret etti.

Projenin yükleniciliğini üstlenen konsorsiyum adına konuşan İtalyan Emit Firması Genel Müdürü Vittorio Peruzzi de çevre koruma sektöründe çok güçlü olan firmanın uluslararası tecrübeye sahip olduğunu, bugüne kadar yaklaşık 30 ülkede önemli çevre tesisleri inşa ettiklerini söyledi.


ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bursaya-100-trilyonluk-yesil-yatirim_2804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!