Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

California Mimarisi Antalya'ya Taşındı

California Mimarisi Antalya'ya Taşındı

Dünya
California Mimarisi Antalya'ya Taşındı

b>Gençer İnşaat, Antalya'nın Yeşilbayır beldesinde 600 bin metrekare alana kurduğu Palm City Evleri ile "California" mimarisini Türkiye'ye taşıdı.

İnşaatının her aşamasında yüksek teknolojinin kullanıldığı villa tipi evler, özellikle Almanya ve İngiltere'den yoğun talep görüyor.
Avrupa turizminde ayrıcalıklı bir marka haline gelen Antalya'nın, Batı Avrupalılar için sürekli yaşam mekanı olarak da tervih edilmeye başlandığına dikkat çeken Gençer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Tuba Yüceel, "Evler hortum, şiddetli yağış ve depreme karşı tam bir koruma içeriyor. Biz sadece bir ev değil özel bir yaşam stili sunuyoruz." diyerek şurları anlattı:

"Müşterilerimiz arasında ağırlıkla profesyonel yöneticiler, doktorlar, mimarlar var. Yabancılardan ise özel ilgi görüyoruz. Bilhassa Almanlar'dan ve İngilizler'den çok ciddi bir taleple karşı karşıyayız. Hollanda, Almanya ve İngiltere'de tanıtım ofisleri oluşturduk. Bir yıl içinde ciddi sayıda yabancı, Antalya ve çevresinden ev aldı.

Kuşkusuz, Antalya yılın 4 mevsimi soğuk olan bölge insanı için bir cennet. Genellikle yabancılar mülk edinirken müstakil evleri tercih etmekte. Antalya'da müstakil olup da bir site kolaylığı yaşanabilecek yer sayısı ise yok gibi. Biz, projeyi büyük tutarak biraz da kente özel bu açığı azaltmayı hedefledik."


UL standardı güvenlik

Gençer Şirketler Grubu olarak inşaat teknolojisindeki yenilikleri yakından takip ettiklerini vurgulayan Yüceel, Palm City'nin bazı ayrıntılar bakımından Türkiye'de ilk kez uygulanacak birtakım teknolojik özelliklere sahip olacağını söyledi. Palm City'de ısı ve ses yalıtımında yüksek bir teknolojinin kullanıldığını belirten Gençer şu bilgileri verdi:

"Dünyanın tüm çağdaş ülkelerinde yeni yeni kullanılmaya başlanan akıllı ev sistemi Palm City sakinlerinin de hayatını çok kolaylaştıracak unsurlardan. Tüm konutlar Palm City networküne yani bilgi işlem ağına bağlanacak. Süresiz, hızlı ve ucuz internet bağlantısı ile Palm Cityliler dilediğince surf yapabilecek. Ayrıca, ABD'nin bağımsız ürün standardı veren "Underwriters Laboratories"e, yani UL standardına uygun profesyonel güvenlik sistemiyle de villalarda ön kapıya gelen kişinin görüntüsü otomatik olarak TV'ye yansıyacak." dedi.

Beş etapta gerçekleştirilecek Palm City Projesi kapsamında bin 500 konut yapılacak. Evlerin önemli bir kısmı California tarzı 6 farklı tipte müstakil villalardan oluşacaksa da, Palm Residence olarak adlandırılan sınırlı sayıda yüksek bloklar ile Palm Suit adı verilen 3 katlı apartmanlara da yer verilecek.

Palm City Evleri, tüm dünyada giderek kullanımı yaygınlaşan akıllı ev teknolojisiyle donatılmış. Evdeki tüm elektronik cihazların uzaktan kumandasını tek bir noktada toplayan özel elektronik sistem, otomatik klima ve bahçe sulama sistemi, dijital mesaj kutusu, UL standardına uygun profesyonel güvenlik sistemi gibi teknolojik ayrıntılar Palm City Evleri'nin özelliklerinden.

http://www.yapi.com.tr/haberler/california-mimarisi-antalyaya-tasindi_22188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!