Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çalık Holding, Dubaili Ortakla Yalova’ya Turizm Yatırımı Yapacak

Orta Asya Türk cumhuriyetlerinde önemli yatırımları bulunan Çalık Holding, Dubaili ortağı ile Yalova’da dev turistik eserlere imza atacak.

Zamanrta Asya Türk cumhuriyetlerinde önemli yatırımları bulunan Çalık Holding, Dubaili ortağı ile Yalova’da dev turistik eserlere imza atacak. Yeni tesislerle şehirde özellikle sağlık ve termal turizmi hareketlenecek.

Türkiye ve özellikle Orta Asya’ da önemli yatırımları bulunan Çalık Holding ile Dubai menşeli Deyaar şirketi, Yalova’da uluslararası turizm alanında ortak yatırım yapacak. Yalova’daki hemen tüm idari, siyasi yetkililer ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda, Çalık Holding ve Deyaar şirketinin şehre kazandıracağı turizm yatırımları değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Dubai menşeli turizm yatırımcısı Deyaar şirketi ile birlikte Yalova’yı uluslararası turizme açmak istediklerini dile getirdi. Diğer konuşmacılar da şehirde yapılacak yatırımların, sağlık ve konferans turizminin yanı sıra özellikle termal turizmi harekete geçireceğine işaret ettiler. Toplantıda, Çalık Holding ve Deyaar şirketinden oluşan konsorsiyumun Yalova’ya yapmayı planlanladıkları yatırımlarla ilgili çalışmaların her aşamasında kamuoyunun bilgilendirilmesi kararına varıldı. Ayrıca, Valilik ve Yalova Belediyesi’nin, Çalık Holding ve Deyaar şirketinden oluşan konsorsiyumla “iyi niyet protokolü” imzalaması kararlaştırıldı.

Toplantıya Yalova Valisi Yusuf Erbay, AK Parti Yalova Milletvekili Şükrü Önder, CHP milletvekili Muharrem İnce, AKP İl Başkanı Fikri Demirel, CHP İl Başkanı Alaaddin Fitoz, DSP İl Başkanı Enis Yazman, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Balta, DYP temsilcisi Hikmet Dumantepe, Yalova Belediye Başkanı Barbaros Hayrettin Binicioğlu, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan, Esenköy Belediye Başkan Vekili İbrahim Baltacı, Ticaret ve Sanayii Odası Başkanı Lütfullah Akıncı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Behçet Kaplan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu ile İl Encümen ve Belediye meclis üyeleri katıldı.

Toplantı sonunda konu ile ilgili bir açıklama yapan Yalova Valisi Yusuf Erbay, şunları kaydetti: “Bu ve benzeri büyük ölçekli yatırımların ilimize kazandırılmasıyla Yalova’nın turizm alanında gelişimi, ekonomik ve sosyal alanda kalkınması ivme kazanacaktır. Ciddiyetle üzerinde durduğumuz bu çalışmaların bir an evvel hayata geçirilmesini diliyorum.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/calik-holding-dubaili-ortakla-yalovaya-turizm-yatirimi-yapacak_24145.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!