Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çankaya’da Sokaklar Yıkanacak

Çankaya Belediyesi ayrıntılı bir çöp yönetimi planı hazırlıyor. Çankaya’da merkezden başlamak üzere “yıkanabilir sokaklar projesi” uygulanacak. “Tertemiz, hijyen bir Çankaya yaratmak en öncelikli işimiz olacak” diyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, şu an son hazırlıkların yapıldığı “yıkanabilir sokaklar projesini” kısa süre içinde

Cumhuriyet ANKARA
Çankaya’da Sokaklar Yıkanacak

Çankaya Belediyesi ayrıntılı bir çöp yönetimi planı hazırlıyor. Çankaya’da merkezden başlamak üzere “yıkanabilir sokaklar projesi” uygulanacak. “Tertemiz, hijyen bir Çankaya yaratmak en öncelikli işimiz olacak” diyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, şu an son hazırlıkların yapıldığı “yıkanabilir sokaklar projesini” kısa süre içinde uygulamaya koyacakları müjdesini verdi.

Yıkanabilir sokak uygulamasını Kızılay merkezden başlayarak tüm Çankaya’ya yaygınlaştırmak istediklerini belirten Tanık, Kızılay merkezindeki Konur ve Karanfil sokakları ile Yüksel Caddesi gibi önemli cadde ve sokakların alt ve zeminsel yapısının yıkanabilir özellikte olacak şekilde yenileneceğini söyledi. Kızılay bölgesindeki temizlik işlerini bundan sonraki süreçte taşeron firma eliyle değil belediyenin kendi personeliyle yürüteceklerini vurgulayan Tanık, “Temizlik ekibimiz umuyorum ki giyimi, donanımı ve çalışma şekilleriyle Kızılay bölgesine uğrayan herkesin beğeni ve takdirini kazanacaktır” diye konuştu. Tanık, ayrıca belediye içerisinde ayrıntılı bir çöp yönetimi organizasyonu yapılacağını da ifade ederek, şunları kaydetti:

“Tüm Çankayalılar sokağını kimin temizlediğini bilecek. Belli alanlardan sorumlu temizlik birimleri olacak. Bu birimler 24 saat bu alanların temiz tutulmasından sorumlu olacak. Temizlik personelimizin giysileri de bu yeni uygulamayı kolaylaştıracak şekilde yeniden tasarlanıyor. Sokaklarda çöp birikmesi olmayacak. Çöp toplanırken etraf kirletilmeyecek. Böylece tertemiz bir Çankaya ortaya çıkacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/cankayada-sokaklar-yikanacak_71822.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!