Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cargill’in 2. İnşaat İptal Kararı Bozuldu

Cargill Türkiye’nin Orhangazi Mısır İşleme Tesisleri hakkındaki 1. inşaat ruhsatının iptal kararının bozulmasından sonra, 2. inşaat ruhsatının ipta

Ticaretb>Cargill Türkiye’nin Orhangazi Mısır İşleme Tesisleri hakkındaki 1. inşaat ruhsatının iptal kararının bozulmasından sonra, 2. inşaat ruhsatının iptaline ilişkin Bursa 2. İdare Mahkemesi’nin kararı da Danıştay 6. Dairesi tarafından bozuldu.

Danıştay 6. Dairesi, Cargill Orhangazi Mısır İşleme Tesisi’ne yönelik olarak açılan davayı, Bursa meslek odaları ve Baro Başkanlığı’nın tesisin yatırımı konusunda doğrudan ilgilerinin olmaması nedeniyle, davayı açmaya ehliyetleri olmadığı yönünde karar vererek iptal kararını 24 Mart 2003 tarihinde İdare ve Cargill Türkiye lehine bozdu.

Ayrıca Danıştay 6. Dairesi, 24 Mart 2003 tarihli kararıyla, Bursa 2. İdare Mahkemesi’nin Cargill Türkiye'nin emisyon ve deşarj izinlerinin iptali için açılan davada, İdare ve Cargill lehine olan ret kararını ise esastan ve Bursa İnşaat Mühendisleri Odası dışında tüm diğer meslek odaları ile Bursa Barosu'nun dava açma ehliyeti olmaması nedeniyle bozdu.

Cargill Türkiye Proje Yatırım Müdürü Kemal Özbelli, Cargill Türkiye’nin Türk mahkemelerinin vermiş olduğu kararlar doğrultusunda hassasiyetle hareket ettiğini ve edeceğini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cargillin-2-insaat-iptal-karari-bozuldu_5031.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!