Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çeçen Grubu, Atatürk Havalimanı'na Talip

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmesini alan Çeçen Grubu, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmesine de talip olmaya hazırlanıyor.

Akşam
Çeçen Grubu, Atatürk Havalimanı'na Talip

ntalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmesini alan Çeçen Grubu, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmesine de talip olmaya hazırlanıyor.

Çeçen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, Tepe Akfen (TAV) tarafından işletilen ve bir süre sonra işletme hakkı yeniden ihaleye çıkarılacak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin işletmesine ilişkin ihaleye teklif vereceklerini açıkladı. Bunun Türkiye'nin en büyük özelleştirmelerinden biri olacağını vurgulayan Çeçen, Atatürk Havalimanı'ndaki ihaleye Antalya Havaalanı'ndaki ortakları olan Çelebi ile birlikte girmeyeceklerini de kaydederek, başka bir şirket ile konsorsiyum hazırlığında olduklarını söyledi. Şu ana kadar Avrupa'dan 2-3 şirket ile görüşme yaptıklarını anlatan Çeçen, ihaleye ya Avrupalı ya da Uzakdoğulu bir firma ile katılmaya hazırlandıklarını kaydetti. Öte yandan, bu yıl içinde başlaması öngörülen enerji dağıtım özelleştirmelerine de katılmayı düşündüklerini açıklayan Çeçen, ancak önemli olanın şartnameler olduğunu, bunlara bakmadan bir karar veremeyeceklerini ifade etti. Çeçen Şirketler Grubu, Türkiye'de ve yurtdışında enerjiden turizme, inşaattan enerjiye birçok alanda faaliyet gösteriyor. Grubun yıllık cirosu ise 250 milyon dolar civarında bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cecen-grubu-ataturk-havalimanina-talip_27794.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!