Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ÇEDBİK artık Tam Üye

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), 18 Haziran Pazartesi günü Stuttgart’da düzenlenen törenle, Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WGBC) Yönetim Kurulu kararınca 'tam üye' statüsüne erişti.

ÇEDBİK artık Tam Üye

90 ülkede temsilciliği bulunan WGBC networkunde en üst üyelik statüsü olan 'tam üyelik', ülkelerinde yeşil dönüşüme damga vuran derneklere veriliyor. Avrupa’da İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç, Polonya ve Romanya’dan sonra tam konsey statüsüne erişen ÇEDBİK, 2009 yılında 'Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WGBC) Gelişmekte olan Konsey Statüsü' kazanmıştı.

Stuttgart'ta her yıl düzenlenen ve CONSENSE fuarının ev sahipliğini yaptığı törende dernek adına ödülü Başkan Haluk Sur ve Kurucu Başkan Yardımcısı Dr. Duygu Erten ile törene katılan dernek yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları aldı. Törende konuşan WGBC Baskani Rick Fedrizzi, Turkiyenin 5 yıldır yaptığı başarılı çalışmalarla bu statüyü hak ettiğini söyledi.

Sürdürülebilirlikte global liderlere verilen 'Başkanlık' ödülü de Dr. Duygu Erten’in

TURKECO İnşaat ve Enerji Ltd kurucusu, Clinton İklim Girişimi eski Direktörü ve ÇEDBİK Kurucu Başkan Yardımcısı, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi Los Angeles Komite Üyesi Dr. Duygu Erten ise Dünya Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen 'Dünya Yeşil Binalar Konseyi Başkanlık Ödülü'ne (WGBC President’s Award) layık görüldü.

Dünya Yeşil Binalar Konseyi Başkanı ve Amerikan Yeşil Binalar Konseyi Başkanı Rick Fedrizzi ödülle ilgili yaptığı açıklamada, "Sürdürülebilirlik sektörüne global ölçekte katkıda bulunan ve bu prestijli ödülleri 2011’den beri alan bu sıra dışı isimler, yeşil binalar alanında örgütlerin kurulması, eğitimin geliştirilmesi, halkın bilinçlendirilmesi gibi alanlarda kalıcı çözümler bulmak için çalıştılar ve takdir edilmeyi hak ettiler. Onların çalışmaları, hayal edersek, tüm zorluklara direnirsek ve tutkuyla inanırsak, dünyayı daha yaşanılır kılabileceğimizi bizlere gösterdi" dedi.

Dr. Duygu Erten ise, "Hem ülkem, hem de Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği adına aldığım ödül beni çok gururlandırdı ve mutlu etti. Çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cedbik-artik-tam-uye_100591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!