Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cemdağ Aydınlatma ERP ile Büyüyor

İlk faz çalışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlanan projede, 2. faz çalışmaları dahilinde grup bünyesindeki diğer firmalarda da ERP implementasyonuna başlayan Cemdağ Aydınlatma; ERP ile hedef büyüttü.

yapi.com.tr
Cemdağ Aydınlatma ERP ile Büyüyor

lk faz çalışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlanan projede, 2. faz çalışmaları dahilinde grup bünyesindeki diğer firmalarda da ERP implementasyonuna başlayan Cemdağ Aydınlatma; ERP ile hedef büyüttü.

Cemdağ Aydınlatma ERP projesinin bu denli başarılı ilerlemesinde yapılan analiz çalışmalarının yanısıra yönetimin projeyi tam anlamıyla destekleyici politikasına da değinen Cemdağ Yönetim Kurulu Üyesi Sina Cem şunları söyledi:

"Üretim için verilen iş kontrol kartları sayesinde verimliliğimizi daha etkin bir şekilde ölçebiliyoruz. Bu sayede bazı operasyonlarda %30'a yakın performans artışları sağladık. Hedefimiz iş emirlerinde kalite kontrol modülünü daha etkin kullanarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve sürekli geliştirmek. Yine CANIAS ERP'den planlanan ve gerçekleşen iş kontrol emirleri sayesinde malzeme planlamamız ve stok izleme kabiliyetimiz eskisine göre çok daha hızlı ve doğru. Ayrıca bu değerli bilginin diğer lokasyonlarımızca da görülmesi sayesinde hızlı kararlar alınabilmekte. 5 aydır sistem içine girilen veriler sayesinde anında ilgili birimler istediği bilgiye ulaşabiliyor ve doğru yorumlar yapılabiliyor. Ayrıca yönetim için hazırlanan raporlama sayesinde şirketin anlık durumu görülmekte ve ani kararlar alınabilmektedir. Oluşan tüm veriler muhasebe departmanımızın ekranlarına düşüp ve yine geliştirdiğimiz kayıt anahtarları sayesinde muhasebeleşerek finans verileri oluşmakta." dedi.

Yapılan ön çalışmaların ve analizlerin ERP seçiminde ve sürecin başarılı ilerlemesinde çok önemli olduğunu vurgulayan Cemdağ Üretim Planlama Bölümü Yöneticisi ve CANIAS ERP Projesi Yöneticisi Tolga Kuş ise:

"Projeye başlamadan hatta yazılımı seçmeden önce ihtiyaçlarımızı doğru belirledik. Analiz çalışmalarımız çok başarılı oldu. Eksiklerimizi daha net gördük. Firmalara yönelteceğimiz senaryoları da doğru hazırladık. Bu ön çalışma bize hem doğru yazılımı seçme noktasında, hem de projenin çok hızlı bir şekilde ilerlemesi ve tamamlanması noktasında büyük avantaj sağladı." dedi.

Kuş sözlerini şöyle tamamladı:

"İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya ve İzmir satış ofisleri ile satış işlemlerinin CANIAS ERP üzerinden takibi sağlandı. Satış yöneticilerinin PDA kullanarak mobil satış yapabilmelerine olanak sağlayacak geliştirmelere başlandı. Geliştirilen özel raporlarla yönetim ve kullanıcıların satış, finans ve üretime dair online özet verilere ulaşması sağlandı. Colloborator modülü ile e-mail alışverişi, şirket yazışmaları ve şirket içi haberleşme kullanıma alındı. Üretimdeki iş emirlerine ait onayların dokunmatik ekranlarla operatörler tarafından verilmesi sağlandı. Verilen onaylara bağlı üretilen yarımamul ve ürünlerde barkodla takibe geçildi. Üretilen yarımamul ve ürünlerden, hammadde ve yardımcı malzemelere tüm malzeme hareketlerinin el terminalleriyle online olarak yapılması sağlandı. Tüm finansal işlemlerin CANIAS üzerinden takibi sağlandı.Tüm ithalat ve ihracat işlemlerinin takibi sağlandı. Gruba bağlı diğer şirketlerde ERP implementasyonuna başlandı."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cemdag-aydinlatma-erp-ile-buyuyor_54143.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!