Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Cemdağ ve Panasonic, LED Aydınlatmada Önemli Bir İşbirliğine İmza Attı

Türkiye’nin global aydınlatma firmalarından CEMDAĞ, dünya önde gelen aydınlatma firmaları PANASONIC ve LED ile Almanya’da önemli bir işbirliğine imza attı.

yapi.com.tr
Cemdağ ve Panasonic, LED Aydınlatmada Önemli Bir İşbirliğine İmza Attı

Türkiye’nin global aydınlatma firmalarından CEMDAĞ, dünya önde gelen aydınlatma firmaları PANASONIC ve LED ile Almanya’da önemli
Sözleşme için yoğun çalışmalarla geçirilen bir senenin sonunda; Panasonic’in Almanya’da bulunan “Lüdenscheid” tesislerinde, Panasonic Lighting Avrupa bölge müdürü Masayuki Yasufuku ile Cemdağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahir Süheyl Cem,  Kasım ayında LED ürünlerin ortak üretimine başlanması için el sıkıştı. 1968’den bu yana aydınlatma armatürü ve ekipmanları konusunda üretim yapan Cemdağ bu işbirliği ile dünya standartlarında ürün geliştirmeye devam ediyor olacak. Elektrik ve elektronik ürünleri kategorisinde dünya devlerinden biri olan Panasonic grubunun ise bugün dünyada 367 bin çalışanı mevcut ve yıllık cirosu ise 76 milyar Euro’ya ulaşıyor.

Kapasite artacak, Ortak Ar-Ge Grubu Kurulacak

Panasonic ve Cemdağ Aydınlatma’nın bir senedir üzerinde çalıştıkları sözleşme kapsamında, her iki grubun Alman, Türk ve Japon mühendislerinden oluşan ortak ARGE takımı kurulması kararlaştırıldı. ARGE takımı Optik tasarım, özel driver geliştirilmeleri, LED alt yapısına sahip armatür geliştirilmesi ve şehir aydınlatmasına ait otomasyon ürünlerin geliştirilmesi üzerine çalışacak. Bu ürünler her iki firmanın üretim tesislerinde üretiliyor olacak.

Cemdağ’a özel tasarlanacak LED ürünlerin, her iki firmanın da güçlü olduğu Avrupa, Orta Doğu ve Türkiye pazarı ihtiyaçlarına uygun, trendleri değiştirecek yenilikte ve çok daha verimli ürünler olması öngörülüyor. Bu süreçte her iki firmanın da elektriksel ve fotometrik aydınlatma laboratuvarları ARGE takımının çalışmalarına açılacak. Cemdağ, tüm ürünlerin, her aşamada Cemdağ’ın sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da sayılı olan,  uluslararası akreditasyona sahip, 41 bin metrekarelik İzmir üretim tesislerinde yer alan Goniofotometri Laboratuvarı’nda test edilecek olmasıyla önemli bir sorumluluk üstlenecek. İşbirliği kapsamında pazar ihtiyaçlarını etkin ve hızlı bir şekilde karşılayabilmek için kapasite artırımı da yapılacak.

Ekonomiye ve İstihdama Katkı Sağlayacak Bir İşbirliği

Cemdağ’ın ana hedefinin ışık kaynağındaki verimliliği arttırırken enerji tasarrufu sağlamak olduğunu belirten yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcı Tahir Süheyl Cem; “Kurulduğumuz 1968’den beri sadece Türkiye değil dünya pazarları için de ürünler geliştirdik. Bu vizyonumuzun meyvesi olarak da teknoloji lideri Panasonic ile yaptığımız işbirliği ile Türkiye’ye ciddi faydalar sağlayacak olmanın mutluluğu içindeyiz. İnanıyoruz ki bu sözleşme Türkiye’nin istihdamına, ihracatına ve insan kaynağına önemli katkılar sağlayacak, aynı zamanda Türkiye’deki aydınlatma pazarının yapısına yeni bir ivme kazandıracaktır” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cemdag-ve-panasonic-led-aydinlatmada-onemli-bir-isbirligine-imza-atti_103525.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!