Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yerleşkesi Yeniden Yapılandırılıyor

AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin yeniden yapılandırılacağını söyledi. Turan, çalışmanın toplamda 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirileceğini söyledi.

yapi.com.tr/AA
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yerleşkesi Yeniden Yapılandırılıyor

AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, İstanbul'un Fatih ilçesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Turan, ilk adımın 12 Mart'ta atılacağını söyledi.

Ergün Turan, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa yerleşkesinin yeniden yapılandırılacağını söyledi. Turan, “Yapılandırmanın İlk aşaması olan arkeolojik tarama ve kazı çalışması için 12 Mart'ta ihale yapılacak” diye konuştu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eski başkanı da olan Turan, İstanbul Üniversitesi ile TOKİ arasında yapılan protokoller kapsamında yerleşkelerde bulunan, eski, onarıma muhtaç bina ve alanlarını yenileneceğini söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu: “Böylelikle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yerleşkesi modern ve ferah bir yapıya kavuşacak.”

Arkeoloji kazı çalışmaları başlıyor
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastanesi yerleşkesinin yeniden yapılandırması ile modern bir görünüme kavuşacağını söyleyen Turan, 12 Mart tarihinde Arkeolojik tarama çalışmaları ihale yapılacağını ve yapılandırma çalışmalarının başlayacağını kaydetti. Söz konusu çalışmaların büyük bir titizlikle devam edeceğini söyleyen Turan, “Cerrahpaşa arazisinde ilk etapta arkeolojik tarama ve araştırma kazıları yapılacak. Ardından inşaat ve hafriyat çalışmalarına başlayacak” dedi.

Söz konusu kazı çalışmasının TOKİ tarafından ihale edileceğini belirten Turan, çalışmanın toplamda 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

Tarihi yapılar korunacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla tarihsel değerleri koruyarak gelecek nesillere kazandırmayı planladıklarını söyleyen Turan, “Gelenekle gelecek arasında köprü oluşturup; tarihsel değerlerimizi ve kültürümüzü yaşatıyoruz. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yerleşkesinde yapılacak yapılandırma çalışmalarında da sembol olan tarihsel binalarımızı muhafaza edip geleceğe aktaracağız” şeklinde konuştu.

Cerrahpaşa her alanda yenilenecek
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yerleşkesinin ve hastanesinin yeniden yapılandırmasını çok boyutlu olarak tasarlandığının altını çizen Turan, “TOKİ tarafından Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri yerleşkesinde toplam 356 bin metrekarelik alanda yenileme yapacak. Yenileme çalışmaları hastane ve sosyal donatılardan oluşacak. İçerisinde restoran, Kütüphane, Müze, Misafirhane/Otel Yuva-Kreş gibi sosyal donatı alanları da olacak.” şeklinde konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/cerrahpasa-tip-fakultesi-yerleskesi-yeniden-yapilandiriliyor_171126.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!