Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çevreci Başkana Destek

Batı Akdeniz Çevre Platformu (BAÇEP) Muğla Belediyesi’nin Konakaltı Kültür Merkezi’nde, "Ege ve Akdeniz SOS Veriyor" toplantısı düzenledi.

Hürriyet Gazetesi
Çevreci Başkana Destek

Batı Akdeniz Çevre Platformu (BAÇEP) Muğla Belediyesi’nin Konakaltı Kültür Merkezi’nde, ’Ege ve Akdeniz SOS Veriyor’ toplantısı düzenledi.

Genel Sekreter Mustafa Tuncaelli’nin başkanlığında düzenlenen toplantıya CHP’li Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Çevre Koruma Derneği Başkanı Nihal Yılmaz, Bodrum Gönüllüleri Derneği Sözcüsü Cüneyt Karaloğlu, Antalya, Muğla ve Burdur’dan yaklaşık 30 sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

Güney Ege ve Akdeniz’de çevre kirliliğinin insan ve doğa yaşamını tehdit eder hale geldiğini belirten Tuncaelli, Muğla’da fosil yakıt kullanan üç termik santralın çevreye verdiği zararın durdurulması için yıllarca mücadele ettiklerini belirterek, "Üç santral yetmezmiş gibi bir tane daha kurmaya çalışıyorlar. Ülke çapında mevcut fosil yakıtlı termik santrallara karşı mücadelede kısmi başarılar elde ettik derken şimdi Türkiye genelinde 47 tane santral daha kurulmaya çalışılıyor. Cennet ülkeyi fosil yakıtlı santral çöplüğü yapacaklar. Buna engel olmak için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

2B: Talan Yasası

Tuncaelli, yeni çıkan 2B yasasının da talan amaçlı olduğunu öne sürdü, "2B yasası oldu bittiye getirilerek çıkarılıyor. Anayasa ve Orman Kanunu’na takılmamak için 2B arazileri önce kadastroya geçirilip orman sınırları dışına çıkarılacak, Hazine’ye devredilecek ve sonra satılacak. Böylece orman talanı ödüllendirilmiş olacak ve yeni talanların kapısı açılacak. Ege ve Akdeniz ölüyor, ağlayanı yok. Bu nedenle seçimlerde çevreye duyarlı projeler üreten başkanlara destek verme kararı aldık" diye konuştu. Toplantı sonunda açıklanan sonuç bildirgesinin Muğla ve Türkiye’ye seçim öncesinde önemli mesajlar verdiğini belirten Karaloğlu da şunları söyledi: "Yerel seçimlerde, doğa, çevre, insanın geleceğine yönelik proje hazırlayacak belediyelere seçimlerde destek verme kararı aldık.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevreci-baskana-destek_66504.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!