Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Çevreye Saygılı Bir Gelecek' Start Aldı

AB'nin desteği ile Selçuklu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Çevreye Saygılı Bir Geleceğe Merhaba Diyelim" Projesi çalışmaları başladı. Projeye Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ve Çevre Dostu Derneği de destek oluyor.

Yeni Şafak Gazetesi/Tuba SarıçamB'nin desteği ile Selçuklu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Çevreye Saygılı Bir Geleceğe Merhaba Diyelim" Projesi çalışmaları başladı. Projeye Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ve Çevre Dostu Derneği de destek oluyor.

TR52 Düzey 2 Bölgeleri Kalkınma Programı "Yerel Kalkınma Girişimleri" Hibe Programı kapsamında AB'den hibe almaya hak kazanan Selçuklu Belediyesi'nin iki projesinden birisi de "Çevreye Saygılı Bir Geleceğe Merhaba Diyelim" isimli proje. AB tarafından desteklenen ve Selçuklu Belediyesi tarafından yürütülecek olan proje Konya ve Selçuklu için bir ilk olma özelliğini taşıyor. Proje toplam maliyeti 32 bin 699 Euro olup yüzde 89'luk kısmı AB tarafından karşılanacak. Proje Koordinatörü Ali Öztürk ve Proje ekibi Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ve Çevre Dostu Derneği temsilcileri ile çalışmalarına başladı. Bu bağlamda Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ve Çevre Dostu Derneği temsilcileri ile yapılan toplantıda her kurumun yapacağı işler planlandı. Uygulanacak proje ile sürdürülebilir kalkınma unsurları olan ekonomi, toplum ve çevre ilişkileri irdelenecek. Çevreye nasıl davranılması gerektiği, çevresel tehlikelerin niteliği anlatılarak çözümüne katkı sağlanmaya çalışılacak. Proje, diğer kamu ve özel sektörlere örnek teşkil etmesi bakımından önem taşıyor. Bu proje sayesinde ilçedeki tüm ilköğretim okulları öğrencilerinin ve halkın çevre bilincinin kazandırılması hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cevreye-saygili-bir-gelecek-start-aldi_51204.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!