Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimentaş’tan Bedelsiz Hisse İhracı

Çimentaş İzmir Çimento Fabrikaları Türk A.Ş. 21 trilyon liralık iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz hisse senedi ihraç edecek. Sermaye P

Ticaretb>Çimentaş İzmir Çimento Fabrikaları Türk A.Ş. 21 trilyon liralık iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz hisse senedi ihraç edecek. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, Deniz Kılavuzluk A.Ş’nin 44.8 milyar liralık bedelli, 750 milyar liralık iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz, Koza Davetiyeleri İmalat İthalat ve İhracat A.Ş’nin 2 trilyon liralık bedelli hisse senedi ihraç talepleri de kayda alındı.

Kurul, Koza Davetiyeleri İmalat, İthalat ve İhracat A.Ş’nin sermaye arttırımı nedeniyle ihraç edilecek hisse senetlerinin kayda alınma talebini de uygun buldu.

Koza Davetiyeleri’nin 1 trilyon 800 milyar değerinde hisse senedi, adedi 8 bin lira satış bedeliyle kurul kaydına alındı. Halka açılmada Evgin Yatırım Menkul Değerler Tic. A.Ş. ve Universal Menkul Değerler A.Ş. aracılık faaliyetini yürütecekler.

SPK, Trakya İplik Sanayii’nin kayıtlı sermaye tavanını 665.28 milyar liradan 25 trilyon 280.64 milyar liraya yükseltme talebine de onay verdi.

BAŞVURULAR...

Kurul’a, Oysa Niğde Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş’ın kayıtlı sermaye tavanını 1 trilyon 750 milyar liradan 17 trilyon 500 milyar liraya, Koniteks Konfeksiyon, Endüstri ve Ticaret A.Ş. ise kayıtlı sermaye tavanını 2 trilyon 632.2 milyar liradan 8 trilyon liraya çıkarılması için başvuruda bulundular.

SPK’ya, Gima Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Türk A.Ş. 25 trilyon liralık, Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. 2 trilyon liralık, Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. 855 milyar liralık bedelli hisse senedi ihraç talebiyle başvurdular.

Aynı şekilde, Kurul’a Milpa Ticaret ve Sınai Ürünleri Pazarlama A.Ş. 10 trilyon 949 milyar liralık, Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş. 1 trilyon 709 milyar liralık, Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. 1 trilyon 994 milyar liralık, GİSAD Dış Ticaret A.Ş. 6 trilyon liralık bedelsiz hisse senedi ihracı için başvuruda bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimentastan-bedelsiz-hisse-ihraci_2798.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!