Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimentocuda Ümitler Kırıldı

Irak pazarı çimentoculara fazla umut vermiyor. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili, bu ülkey

Türkiyeb>Irak pazarı çimentoculara fazla umut vermiyor.
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan İğnebekçili, bu ülkeye Haziran-Kasım döneminde yapılan ihracatın 20 milyon dolar civarında olduğunu açıkladı. TÇMB tarafından düzenlenen “Çimento Sektöründe Alternatif Yakıtlar ve Çevre” konulu toplantıda gazetecilerin sorularını cevaplayan İğnebekçili, Irak’a Haziran ayından itibaren başlayan ihracatın Kasım sonuna kadar 400 bin tona ulaştığını söyledi. Bu rakamın önümüzdeki yıllarda artabileceğini ve bazı talepler olduğunu belirten İğnebekçili, ancak bunun 10 milyon ton ihracat yapan sektör için ufak bir rakam olacağına işaret etti.

Şu anda, Irak sınırına yakın Mardin, Adıyaman ve Kurtalan fabrikalarından karayolu ile ihracatın yapıldığını belirten İğnebekçili, karayolu nedeniyle diğer fabrikalar için maliyetin yükseldiğini söyledi. Bu ülkede güvenlik sağlanmadan büyük yatırımların olmayacağına işaret eden İğnebekçili, şu anda gerçekleştirilen ihracatın Irak’taki çimento fabrikaları çalışamadığı için yapıldığını anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimentocuda-umitler-kirildi_7839.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!