Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çimtek, Elektrofiltre Tesisler Kuruyor

Çimento sektöründe faaliyet gösteren Çimento Teknolojisi Mühendislik AŞ (Çimtek), tüm sanayi dallarına torbalı ve elektrofiltre tesisleri kuruyor.<

Dünyab>Çimento sektöründe faaliyet gösteren Çimento Teknolojisi Mühendislik AŞ (Çimtek), tüm sanayi dallarına torbalı ve elektrofiltre tesisleri kuruyor. İhracat faaliyetlerine önem verdiklerini ifade eden Çimtek Genel Müdürü Bülent Çandır, 2003 yılında 650 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çandır, torbalı filtreler ve elektrofiltrelerin her tür sanayi kolunda atmosfere atılan atık gazlardaki tozları tuttuğunu, malzeme aktarma ve depolama işlemlerinde oluşan tozumaya engel olduğunu ve çevreye toz yayılımını, müsade edilen toz emisyonu limitlerinin altına çektiğini bildirdi. Çandır, çevre korumaya verilen önemin gün geçtikçe daha fazla hissedilmesi ile tüm sektörlerde bu tür ekipmanlara ihtiyacın artacağını söyledi.

Çandır, atık gazların tozlulaştırılması amacıyla 2003 ve 2004 yılında pek çok proje gerçekleştirdiklerini söyledi. Bülent Çandır, gerçekleştirilen projeleri şöyle sıraladı;

"ADO Çimento Fabrikası, kömür değirmeni ünitesinin torbalı filtre ünitesi; Çimentaş Çimento Fabrikası, 13 adet torbalı filtre ve 2 adet elektrofiltrenin torbalı filtereye dönüşümü; Çumra Şeker Fabrikası, akışkan yataklı kazan atık gazları için 2 adet elektrofiltre ve 2 adet multisiklon; Çaycuma Kağıt Fabrikası, soda kazanı atık gazları için elektrofiltre; Sivas ve Çorum Çimento Fabrikası, 3 adet torbalı filtre; Çumra Şeker Fabrikası, Şeker depolama ve paketleme ünitesi torbalı filtresi."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cimtek-elektrofiltre-tesisler-kuruyor_16397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!