Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çin’den Yüksek Emlak Fiyatı için Önlem

Çin hükümeti, emlak fiyatlarındaki artışı engellemek amacıyla yeni önlemler almaya hazırlanıyor. Bu yeni önlem paketine göre, bankalar, üzerinde en az 2 mülk bulunan müşterilerin kredi taleplerini reddedebilecek. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin bankaya ev almak istedikleri şehirde en az bir yıldır ikamet ettiklerini belgelemeleri gerekecek.

Cumhuriyet Gazetesi
Çin’den Yüksek Emlak Fiyatı için Önlem

Çin hükümeti, emlak fiyatlarındaki artışı engellemek amacıyla yeni önlemler almaya hazırlanıyor. Bu yeni önlem paketine göre, bankalar, üzerinde en az 2 mülk bulunan müşterilerin kredi taleplerini reddedebilecek. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin bankaya ev almak istedikleri şehirde en az bir yıldır ikamet ettiklerini belgelemeleri gerekecek. Bankalar ayrıca, kredi talebinde bulunan kişilerin vergilerini ödediklerini ispatlayamamaları durumunda da talebi geri çevirebilecek.

Çinli yetkililer geçen hafta, ikinci kez emlak sahibi olmak isteyen kişilerin katkı paylarını yüzde 50’ye çıkarma, ilk kez emlak sahibi olacak kişiler için de mülkün 90 metrekarenin üzerinde olması durumunda katkı payını yüzde 30’da sabitleme kararı aldığını açıklamıştı. Bu yeni önlem paketinin, mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11.7 oranında artış kaydeden emlak fiyatlarındaki spekülasyonları engellemek amacıyla hazırlandığı belirtiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cinden-yuksek-emlak-fiyati-icin-onlem_78781.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!