Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Coldwell Banker Studio Life’te Yarısı Peşin Kalanı Vade Farksız 2 Yıl Vadeyle Konut Satacak

Türkiye’de ilk projesini gerçekleştirmeye hazırlanan Coldwell Banker, Beylikdüzü’nde hayata geçireceği Studio Life projesindeki daireleri, yarısı peşin kalanı vade farksız 2 yıl taksitle satışa sunacak. 4 blok ve 320 daireden oluşan, 42 ila 66 metrekarelik 8 farklı daire tipinin bulunduğu projede daire fiyatları 63 bin YTL ile 115 bin YTL arasında

yapi.com.tr/Bülent Aytaç YOLDAŞ
2 Coldwell Banker Studio Life’te Yarısı Peşin Kalanı Vade Farksız 2 Yıl Vadeyle Konut Satacak

ürkiye’de ilk projesini gerçekleştirmeye hazırlanan Coldwell Banker, Beylikdüzü’nde hayata geçireceği Studio Life projesindeki daireleri, yarısı peşin kalanı vade farksız 2 yıl taksitle satışa sunacak. 4 blok ve 320 daireden oluşan, 42 ila 66 metrekarelik 8 farklı daire tipinin bulunduğu projede daire fiyatları 63 bin YTL ile 115 bin YTL arasında değişiyor. Projenin 18 ayda tamamlanarak dairelerin sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

Dünyanın önde gelen üç şirketini buluşturan Studio Life projesi İstanbul Beylikdüzü’nde hayata geçiyor. Gayrimenkul yatırım, yönetim ve danışmanlık firması Coldwell Banker tarafında inşaatına başlanan Studio Life projesinin mimari tasarımını Swanke Hayden Connell Architects, akıllı bina sistemlerinin inşaatını ise Centrome firması üstlendi. Coldwell Banker’ın Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk proje olan Studio Life projesinin toplam yatırım maliyeti 17 milyon dolar.

Coldwell Banker CEO’su Gökhan Işık, son yıllarda çok fazla konut üretildiğini, pazardaki gerçek talebe uygun arz yapmak için uzun süren bir pazar araştırması gerçekleştirdiklerini belirterek, bu araştırmalar sonucunda küçük metrekareli konutlar ürettiklerini söyledi. Işık, projedeki ana hedeflerinin projenin iyi bir yatırım aracı olmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, Studio Life projesindeki daireler kira getirileriyle kendini 6-7 yıl gibi bir sürede amorti edebilecek. Biz bu projeyle, yüksek gelir grubunun yatırım aracı olan konutu, orta gelir grubunun yatırım aracı haline getirmiş olacağız” dedi.

Konutların yüzde 10’unun satıldığı bilgisini veren Işık, dairelerin satış koşulları ile ilgili olarak da şunları söyledi. Coldwell Banker Türkiye olarak, bankalarla yaptığımız anlaşmaların yanı sıra kendi finansal yapımız bünyesinde de taksit imkanı sunuyoruz. Müşterilerin banka kredileriyle ve kredi masraflarıyla karşı karşıya kalmalarını istemedik. Sunduğumuz satış modelinde müşterimiz daire fiyatının yüzde 40 – 50’nşi peşin ödeyerek, geri kalan tutarı vade farksız olarak 2 yıl taksitlendirebilecek”.
Hollandalı mimarlık, proje şirketi olan ve aynı zamanda bir fona sahip olan Kow isimliş bir şirketin Studio Life projesinin tamamını satın almak için görüşme yaptığını açıklayan Işık, projeden bir bloğu bu şirkete satabileceklerini kaydetti.

12 olan franchise ofis sayımızı 70’e çıkartacağız
Coldwell Banker Proje Geliştirme Koordinatörü Hüseyin Altaş da Coldwel Banker’ın faaliyetleri hakkında bilgi vererek, 1906 da ABD’de kurulan Coldwell Banker’ın dünyada 35 ülkede 4 bine yakın franchise ofisi ve 130 bin gayrimenkul danışmanı ile hizmet sunduğunu söyledi. Altaş, Türkiye’de 12 franchise ofislerinin bulunduğunu kaydederek, bu sayıyı 2008 yılı sonunda 70’e çıkartmayı planladıklarını açıkladı. Franchise verirken önceliği sektör dışından gelenlere vermeyi tercih ettiklerini dile getiren Altaş, “Piyasada emlak ortamının kirlendiği görüşü hakim. İlk kez bu piyasa girecek olanların eğitilmesinin, yoğrulmasının ve bizim vizyonumuza paralel faaliyet göstermelerinin daha olanaklı olacağı kanaatindeyiz” dedi.

5 milyar dolarlık iki proje imza aşamasında
İstanbul’da biri Gaziosmanpaşa Arnavutköy, diğeri Maslak’ta olmak üzere iki projeye daha başlama hazırlığı içinde olduklarını açıklayan Altaş, bu projelerin sözleşmelerin 2008 yılında imzalanarak, 2009’da inşaatlarına başlanabileceğini kaydetti. Altaş Arnavutköy’deki projenin 3.5 milyar dolarlık yatırım maliyeti olan 800 bin metrekare inşaat alanı üzerinde konut ve ticari yapılardan oluşacağını belirterek, Maslak’taki projenin ise 220 bin metrekare inşat alanı üzerine inşa edilecek residence ve eğlence alanlarından oluşacağını ve yatırım maliyetinin 1.5 milyar dolar olacağı bilgisini verdi.
Altaş ayrıca Güney Koreli bir inşaat firmasıyla, bu firmanın Türkiye’deki faaliyetlerini ortak yürütmek amacıyla görüşmeler sürdürdüklerini ifade ederek, “Bu firma Türkiye’de yatrım yapmak ve bu yatırımlarda Coldwell Banker ile ortaklık yapmak istiyor. Görüşmelerimiz imza aşamasına geldi. Firma Sivas’ta bir proje gerçekleştirme hazırlığında” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/coldwell-banker-studio-lifete-yarisi-pesin-kalani-vade-farksiz-2-yil-vadeyle-konut-satacak_59630.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • bu proje ile ilgili web sitenizi bildirir misiniz lütfen? evlerin kat planlarını ve fiyatlarını görmek istiyorum. teşekkürlerimle. gunalipek@yahoo.com YANITLA
  • Merhaba, Projenizden yeni haberdar oldum ve ilginç buldum. %10 satış gerçekleştirdiğinizi yazıyorsunuz. Sizinle nasıl iletişim kuracağım? Saygılar. mkaratas@netas.com.tr YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!