Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

CONDUITS Projesi AB Finansmanı için Onay Aldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nün CONDUITS – Akıllı Kentsel Ulaşım Sistemleri için Farklı Ağların Koordinasyonu – (Coordination of Network Descriptors for Urban Intelligent Transportation Systems) Projesi Avrupa Konseyi bağımsız değerlendirme grubu tarafından onaylandı.

ibb.gov.tr
CONDUITS Projesi AB Finansmanı için Onay Aldı

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nün, AB 7. Çerçeve Programı’nın Sürdürülebilir Kara ve Deniz Ulaşımı proje teklif çağrısı kapsamında hazırladığı ve sunduğu CONDUITS – Akıllı Kentsel Ulaşım Sistemleri için Farklı Ağların Koordinasyonu – (Coordination of Network Descriptors for Urban Intelligent Transportation Systems) Projesi Avrupa Konseyi bağımsız değerlendirme grubu tarafından onaylandı.

İngiltere’den Transport for London’ın lider olduğu projenin ortakları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Departmanı, Almanya’dan TU Munich, İtalya’dan Institute of Studies for the Integration of Systems ve Rome Mobility Agency, İsrail’den Technion Israel Institute of Technology, Fransa’dan Paris Department of roads and transportation ve Belçika’dan Administration de l'Equipement et des Déplacements ve Promotion of Operational Links with Integrated Services aisbl (Polis) ve yine İngiltere’den London Imperial College.

Ana hedefi, Akıllı Ulaştırma Sistemleri (ITS) projeleri için Avrupa belediyelerine karar desteği sağlayan temel performans göstergeleri geliştirmek olan proje ile ITS ve belediyeler arasında en iyi uygulamaların ve tecrübelerin paylaşılmasına katkıda bulunmak da amaçlanıyor. Proje konsorsiyumu, beş Avrupa şehrinin (Londra, Paris, Roma, Brüksel ve Istanbul) ulaşım otoritelerinden ve üç üniversiteden (Londra Imperial College, TU Munich and Technion Tel Aviv) oluşuyor.

Proje üç ana temaya ayrılıyor. Bunlar ilk olarak, günümüzde Avrupa şehirlerinde ITS’in gözden geçirilmesi, daha sonra yarının Avrupa şehirlerinde ITS gelişmelerine bir bakış ve son olarak temel performans göstergelerinin (KPI) oluşturulması.

7. Çerçeve Programı araştırma fonu olması sebebiyle, tüm süreçlerinde TÜBİTAK tarafından izlenecek olan proje, eş finansman desteği olmadan, tamamıyle AB tarafından finanse ediliyor. Projenin toplam bütçesi 1 milyon 44 bin Euro. Projeden İstanbul’un alacağı pay ise 75.756 Euro.

http://www.yapi.com.tr/haberler/conduits-projesi-ab-finansmani-icin-onay-aldi_57281.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!