Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çörçil'in Yeri Yıkılıyor

Karşıyaka Belediyesi, "Çörçil'in Yeri" olarak bilinen alandaki işyerlerinin yıkım çalışmalarını başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden gele

Yeni Asır
Çörçil'in Yeri Yıkılıyor

b>Karşıyaka Belediyesi, "Çörçil'in Yeri" olarak bilinen alandaki işyerlerinin yıkım çalışmalarını başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden gelen talep doğrultusunda başlatılan yıkımın tamamlanmasının ardından, bölge rekreasyon amaçlı kullanılacak.
Bostanlı Rekreasyon alanı ile aynı özellikleri taşıyacak bölgede Karşıyakalılar yürüyüş ve koşu sporlarını yapabilecek. Yıllardır kötü bir görüntü sergileyen ve Balıkçı Barınakları olarak da adlandırılan işyerlerinin yerini yeşil alan alacak.

Büyükşehir istedi
Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cihan Türsen döneminde yaptırılan balıkçı barınakları geçen zaman içinde amacının dışında kullanılır hale geldi.
Bu alanda kurulan küçük işyerlerindeki tezgahlarda, balık satışı yapılması amaçlandı. Ancak, vatandaşlardan da beklenen talep gelmeyince küçük işletmeler yavaş yavaş içkili restoranlara dönüştü.
Büyükşehir Belediyesi, Balıkçı Barınakları'nın olduğu alanı, Bostanlı Rekreasyon Alanı'nın uzantısı olarak yeniden düzenleyeceğini belirterek Karşıyaka Belediyesi'nin yıkım çalışmalarını yapmasını istedi. Karşıyaka Belediyesi bir hafta önce başlattığı çalışmalarla küçük işyerlerini ve belediyeye ait Kent AŞ adlı işletmeyi de yıktı. Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde de Çörçil'in Yeri olarak bilinen yapı yıkılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/corcilin-yeri-yikiliyor_7057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!