Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Danfoss, DAF Enerji'yi Satın Alıyor

Danfoss, ısıtma sektöründeki faaliyetlerini geliştirmek ve büyütmek amacıyla Türkiye yatırımlarına devam ediyor; firma, Türkiye'de gelişen bir pazar olan daire istasyonu pazarının lideri DAF Enerji'yi satın alıyor

yapi.com.tr
Danfoss, DAF Enerji'yi Satın Alıyor

Daire istasyonu pazarında kilit oyuncu olan her iki şirketin birleşmesi, Danfoss'un Türkiye'de ana faaliyet alanı olan ısıtma işini güçlendirmesine ve ivme kazandırmasına yardımcı olacak.

DAF Enerji'nin satın alınmasını Danfoss açısından çok önemli bir yatırım olarak değerlendiren Danfoss Isıtma Segmenti Başkanı Lars Tveen, şu yorumda bulundu:

"Bu sayede üretim tesislerine sahip olarak Türkiye pazarında konumumuzu sağlamlaştıracak ve güçlendireceğiz. Türkiye, Danfoss Grubu açısından güçlü büyüme potansiyeli ile önemli ve stratejik bir pazar. Türkiye binalarda enerji verimliliğini artırma yönünde önemli atılımlar gerçekleştirdi. DAF Enerji ile birlikte Türkiye'de daire istasyonu işinde müşterilerimizin menfaatine büyük gelişim potansiyeli görüyoruz".

DAF Enerji'nin kurucusu ve Genel Müdürü Mehmet Tayfun Başaran da, “Isıtma pazarında Danfoss’un tecrübesi ve yetkinlikleri ile işlerimizi daha da güçlendirme imkânı bizi heyecanlandırıyor” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Danfoss bünyesine katılmak, DAF ürün ve hizmetlerini mevcut Danfoss çözümleri ve projeleriyle birleştirmek ve Türk pazarında bölgesel/merkezi enerjiyi tanıtmak yönünde eşsiz bir imkan sunuyor”.

Anlaşma şartlarına göre Danfoss, DAF Enerji hisselerinin yüzde 60'ını şimdi, kalan hisselerini ise önümüzdeki yıllarda satın alacak. Satın almanın 2018 yılının başında tamamlanması bekleniyor. Satın almanın avantajlarından tamamıyla yararlanabilmek için DAF Enerji yönetim ekibi, mevcut görevine ve şirkette önemli bir rol oynamaya devam edecek. Aynı şekilde DAF Enerji çalışanları da şirketteki görevlerine devam edecek.

2009 yılında kurulan DAF Enerjinin 55 çalışanı bulunuyor. Daire istasyonu pazarının lideri olarak bilinen İstanbul merkezli şirket ısı pay ölçerlerle son yıllarda adını duyurdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/danfoss-daf-enerjiyi-satin-aliyor_137756.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!