Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Datça'da Betonlaşmaya Hayır, Çıplaklara Evet

Datça’da bu sezon hizmete girecek olan Türkiye’nin ilk çıplaklar oteline müşteri yollayacak ülke sayısı ABD’yle birlikte 10’a yükselirken oteli Datça halkı da benimsedi.

Radikal Gazetesi
Datça'da Betonlaşmaya Hayır, Çıplaklara Evet

Datça’da bu sezon hizmete girecek olan Türkiye’nin ilk çıplaklar oteline müşteri yollayacak ülke sayısı ABD’yle birlikte 10’a yükselirken oteli Datça halkı da benimsedi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi Selma Ünal, ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Adaburnu Gölmar Oteli’ne destek verdi: “Datça, Özel Çevre Koruma Bölgesi. Yatak kapasitesini, kitle turizmini yaygınlaştırmak imkânsız. Üç kattan fazlasına izin yok. Böyle bir ortamda, bir otelimizin nüdist otel konseptine geçişi son derece akılcı girişim.”

Datçalı kuyumcu Polat Tünçer umutlu: “Komşumuz Yunanistan ile aynı güneşe bakıyor, aynı denize giriyoruz. Yunan adaları nüdist oteller vasıtasıyla dünyanın pek çok ülkesinden turist çekiyor. Türkiye’nin de bu pazardan artık pay alması gerek.”

Esnaf Hasan Çine “Sadece çıplaklık olarak konuya bakmamak gerekiyor. Kaldı ki, çıplaklık hayatın gerçeğidir. Kapalı bir alanda insanların çıplak olarak havuza girmesinin ne gibi sakıncası olabilir?” derken 20 yıllık berber Recep Kara, “Her türlü açılımın yaşandığı şu günlerde çıplaklar otelini de Datça’nın açılımı olarak görüyoruz” diye konuştu.

Emekli Orhan Gönül’ün de içi rahat:

“Yıllarca Almanya’da çalıştım. Bu ülkede de çıplaklar oteli vardı, bana hiçbir zararı olmadı. Ancak şunu söylemek isterim. Belli bir yerde kapalı ortamda olması koşulu gerekir. Aksi halde halka açık alanlarda çıplaklık dünyanın hiçbir yerinde kabul görmez. Türkiye’de de böyle olursa elbette çıplaklar otelini desteklerim.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/datcada-betonlasmaya-hayir-ciplaklara-evet_78954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!