Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Ataköy'deki TOKİ Arazisine...

Dati Ataköy'de Problemli Alana Eğlenceyi Ekleyecek

2005 yılında Özelleştirme İdaresi'nden 200 milyon dolar bedelle Ataköy Yatırım Kompleksi'nin 33 yıllık üst işletme hakkını satın alan DATİ Yatırım Holding, Ataköy Marina içinde eskiden Regata olarak faaliyet gösteren tesisi Park- Marine'e çeviriyor. Marina içindeki restoran, kafe, rezidans ve eğlence alanlarından oluşacak Park Marine, 16 milyon

Sabah Gazetesi
Dati Ataköy'de Problemli Alana Eğlenceyi Ekleyecek

2005 yılında Özelleştirme İdaresi'nden 200 milyon dolar bedelle Ataköy Yatırım Kompleksi'nin 33 yıllık üst işletme hakkını satın alan DATİ Yatırım Holding, Ataköy Marina içinde eskiden Regata olarak faaliyet gösteren tesisi Park- Marine'e çeviriyor. Marina içindeki restoran, kafe, rezidans ve eğlence alanlarından oluşacak Park Marine, 16 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek.

Dati Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, Ataköy'deki komplekse yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, Park Marine'in yer alacağı Regata'nın projenin en problemli alanlarından birini oluşturduğunu söyledi. Yatırımı 15 Eylül'de yatırımı tamamlayacaklarını kaydeden Kıran, "Çeşitli hukuki mücadeleler verdik. Alt maliyet, buraya planladığımız yatırım bütçesinin çok üzerinde'' diye konuştu.Kıran proje içinde yer alan Sheraton İstanbul Ataköy Hotel'e 60 milyon dolar, Galeria'nın 1 Ekim 2010'da açmayı planladıkları birinci etabına 10 milyon dolar yatırım yaptıklarını hatırlattı. Kıran arazide planladıkları diğer yatırımlardan olan mega yat limanı yatırımını 2011 sonuna doğru başlatmayı planladıklarını belirterek, yabancı cruise firmalarından bölgede cruise limanı yapılması talepleri aldıklarını dile getirdi.

20 lüks rezidans

Dati Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ulvi Süvarioğlu ise projenin 24 adet kiralanabilir alan ile 70 ile 300 metrekare arasında değişen 20 adet rezidanstan oluşacağını söyledi. Süvarioğlu, 10 dönüm arazi üzerinde planladıkları projenin üst gelir grubuna hitap edeceğini vurguladı.

Hedef tekne sahipleri değil

Park tamamlandığında ParkMarine'in, marina ile bütünleşeceğini kaydeden Süvarioğlu, projeyi Tabanlıoğlu Mimarlık'ın geliştirdiği, Derya İnşaat'ın hayata geçirdiğini söyledi. Süvarioğlu, marinaların 'sadece tekne sahiplerine açık' algısını bu yatırımla yıkacaklarını söyledi. Projenin mimarlarından Melkan Gürsel Tabanlıoğlu ise proje içinde bulunan rezidanslar ile amaçlarının burada bir mahalle yaratmak olduğunu dile getirdi.

Yatırım kendini 3,5 yılda amorti edecek

Süvarioğlu, toplam 15 bin metrekare alanda hayata geçecek ParkMarine projesinin yıllık getirisin asgari 3 milyon dolar, maksimum 5 milyon dolar olarak hesaplanan ParkMarine'in kendisini 3,5 yıl içinde amorti edecek şekilde planlandığını söyledi.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dati-atakoyde-problemli-alana-eglenceyi-ekleyecek_79393.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!