Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dayanın! 2050'ye Ne Kaldı!

AKP Danışma Meclisi toplantısında katılmak üzere Yozgat’a giden Bakan Veysel Eroğlu, burada Yozgat’a yapılmakta olan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Bakan Yozgat ve civarının içme suyu sorunun çözümü için ise 2050'ye tarih verdi.

BirGün Gazetesi
Dayanın! 2050'ye Ne Kaldı!

AKP Danışma Meclisi toplantısında katılmak üzere Yozgat’a giden Bakan Eroğlu, burada Yozgat’a yapılmakta olan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Bakan Yozgat ve civarının içme suyu sorunun çözümü için ise 2050'ye tarih verdi. Eroğlu, Yozgat'ta Devlet Su İşleri (DSİ) olarak Gelin Güllü pompa sulaması ile 3 bin 400 dekarlık alanı sulamaya açtıklarını, Şefaatli Gülistan Göleti sulamasının ise 2007 yılında devreye sokularak, 3 bin 360 dekarlık alanın sulanmasını sağladıklarını bildirdi. Yozgat'ta taşkın koruma çalışmalarının önemine de dikkat çeken Eroğlu, 19 tane dere ıslahı taşkın koruma tesisinin yapıldığını, devam eden çalışmaların bulunduğunu

Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başbakanımızın talimatıyla başlattığımız Musabeyli barajı çok önemli. Bu baraj Yozgat'a hayat verecek. İçme suyu ve sulama amaçlı, taşkın koruma maksatlı çok önemli bir baraj. Kısa zamanda bu barajımızı bitireceğiz. Arkasından bu civara çok modern bir içme suyu arıtma tesisi planladık, bir irsale hattı, baraj bitimine paralel olarak, hepsi aynı anda bitmiş olacak. Böylece Yozgat ve civarının içme suyu ihtiyacını 2050 yılına kadar tamamen çözmüş olacağız.” (Sol.org.tr)

http://www.yapi.com.tr/haberler/dayanin-2050ye-ne-kaldi_80018.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!