Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dedeman 80 Milyon Dolarlık Yatırımla 5 Otel Daha Açacak

40'ıncı yaşını kutlayan Dedeman Grubu, 50'nci yaşında 50 otele ulaşmayı hedefliyor. Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, ilk otellerinin 1966 yılında açıldığını, şu anda 3'ü yurtdışında olmak üzere 16 otelleri olduğunu belirtti.

Referans Gazetesi0'ıncı yaşını kutlayan Dedeman Grubu, 50'nci yaşında 50 otele ulaşmayı hedefliyor. Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, ilk otellerinin 1966 yılında açıldığını, şu anda 3'ü yurtdışında olmak üzere 16 otelleri olduğunu belirtti. Önümüzdeki dönemde Konya, Şanlıurfa, Gaziantep ve Gebze ile yurtdışında ise Letonya'da olmak üzere 5 otel açacaklarını anlatan Dedeman, bu oteller için toplam 80 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi. Dedeman, elektrik üretimi ile ilgilendiklerini, termik ve hidroelektrik üretimine gireceklerini kaydetti.

Dedeman'ın turizm sektörüne girişinin 40'ıncı yılı nedeniyle Ankara'da düzenlenen sohbet toplantısında konuşan Dedeman, daha çok kiralama ile franchising'e yöneleceklerini ifade etti. Dedeman, yurtdışında otel işleten Türk sayısının çok olduğunu ancak hepsinin kendi işletmelerini yönettiğini belirterek Dedeman'ın ise ismini marka olarak başkalarına veren tek şirket olduğunu bildirdi. Dedeman, Avrupa'ya uyum süreci ve istikrar ortamı nedeniyle geçmişteki gibi ekonomik krizler yaşanmasını beklemediklerini belirterek daha çok şehir otelciliğinde ilerlemek istediklerini bildirdi.

Turizmin yanı sıra inşaat ve madencilik sektörlerinin de içinde olan Dedeman Holding, inşaat alanında Bodrum'da yeni bir yatırıma başlıyor. Dedeman, Bodrum Göltürkbükü'ndeki 130 dönümlük arazide otel ve villalar yapılacağını ve bunun için bir İtalyan firma ile çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi. Dedeman, madencilik alanında ise Kayseri-Niğde-Adana üçgeninde önemli rezervler bulduklarını belirterek "Cevheri işleyerek ihraç edebilme olanaklarını araştırıyoruz. Türkiye'nin en büyük boyutlardaki çinko ve kurşun rezevlerini bulmuş durumdayız" dedi.

Sosyal sorumluluk devam ediyor
Dedeman Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nazire Dedeman ise Umut Vakfı olarak sosyal sorumluluklarının devam ettiğini belirterek Erzurum'da Turizm Meslek Lisesi, Kayseri'de ise Onkoloji Hastanesi gibi tesislerle destek verdiklerini açıkladı. Nazire Dedeman, babaları Mehmet Kemal Dedeman adına bir araştırma ve geliştirme (ar-ge) yarışması başlattıklarını belirterek bunun madencilik ve turizm olmak üzere 2 alanda düzenlendiğini bildirdi. Dedeman, bu yarışmanın 2 yıldır devam ettiğini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dedeman-80-milyon-dolarlik-yatirimla-5-otel-daha-acacak_46228.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!