Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Demir, Fatih Ferforje ile Hayat Buluyor

İnsanlık tarihi boyunca vazgeçilemeyen malzemelerden olan “demir”, Fatih Ferforje ile hayat buluyor. İstanbul’un her yerinde; Sultanahmet’ten Beşiktaş’a, Eminönü’nden Kuzguncuk’a, Sarıyer’den Moda’ya Fatih Ferforje’nin tasarımları ile ferforjenin şıklığı ve asilliği sergileniyor.

yapi.com.tr
Demir, Fatih Ferforje ile Hayat Buluyor

İnsanlık tarihi boyunca vazgeçilemeyen malzemelerden olan “demir”, Fatih Ferforje ile hayat buluyor. İstanbul’un her yerinde; Sultanahmet’ten Beşiktaş’a, Eminönü’nden Kuzguncuk’a, Sarıyer’den Moda’ya Fatih Ferforje’nin tasarımları ile ferforjenin şıklığı ve asilliği sergileniyor.

Gelişen ülkemizdeki eşsiz eserleri ile her gün iç içe yaşadığımız mimarlarımızın son dönemde postmodern mimariye olan eğilimleri artıyor. Bu yaklaşımla ortaya çıkan eserleri otelden, konuta, restorandan AVM’ye kadar birçok alanda görmek mümkün.Vazgeçilemeyen malzeme “demir”

İnsanlığın tüm dünyada var olduğu günden beri vazgeçilemeyen yegane maddedir demir. Demir, insanlık tarihi boyunca farklı şekillerde ve farklı alanlarda kullanılmıştır. Tarihi yapılarımızın estetiğine ayrı bir şıklık katan “demir”, postmodern mimari ile “eski”ye dönüş sürecinde de yapıların vazgeçilmezi olmaya devam etmektedir.

“Demir”e verilen hayat: ferforje

Adının bile insanlar üzerinde asil bir etki oluşturduğu “demir”, 28 yıldır Fatih Ferforje ile hayat buluyor ve demir madeni estetik ile buluşarak ferforje ile mimarlığın vazgeçilmezi olarak yeniden doğuyor.

Ferforje artık yalnızca bir korkuluk değil, yapılara estetik ve şıklık katan bir tasarım ürünü konumunda. Bu estetik postmodern mimarlık ile son yıllarda yükselme ivmesini daha da yükseltiyor. Bu sayede mimarlık açısından eşsiz bir şehir olan İstanbul’da her adımda ferforjenin yansımaları ile karşılaşılmakta ve birçoğunda Fatih Ferforje ürünlerinin yer aldığı görmek mümkün.Sultanahmet’ten başlayan Fatih Ferforje yansımaları

İstanbul denilince akla ilk gelen tarihi Sultanahmet Meydanı ile başlayan Fatih Ferforje ürünleri, surlar inerken bir medresenin çevresinde veya bir evin kapısında tüm şıklığıyla yer alıyor.

İstanbul’un bir başka köşesinde, tarihi dokuyu ön plana çıkartmak amacıyla, bir yalıda da yine Fatih Ferforje modelleri kullanılabiliyor. Ya da İstanbul’da bulunan butik otellerde de Fatih Ferforje ürünleri kullanılıyor. Yalnızca konut veya otel ile sınırlı kalmayıp, ticaretin kalbi olan Kapalıçarşı’da da patenti Fatih Ferforje’ye ait olan birçok ürüne rastlamak mümkün.

Yine Dolmabahçe Meydanı’nda veya Eminönü Meydanı’nda Fatih Ferforje’nin İstanbul’a yakışır ürünleri ile tarihi dokuya kattığı şıklık görülebiliyor. Eminönü Meydanı’nda Erkan Demir ile birlikte gerçekleştirilen projede, İstanbul için özel tasarlanmış lale modeli ile Fatih Ferforje ürünlerinden oluşturulmuş korkuluklar Tarihi Yarımada’ya yakışır şekilde hazırlandı.

Modern mimarlıkta da Fatih Ferforje

Modern yapılarda da Fatih Ferforje ürünleri yapılara kattığı katma değer sayesinde tercih nedeni oluyor. Fatih Ferforje ve Martaş İnşaat’ın çevre korkuluklarını birlikte tamamladıkları Bahçelievler Kültür Merkezi’nde de, İstanbul’un en büyük spor merkezlerinden birinde de Fatih Ferforje tercih edildi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/demir-fatih-ferforje-ile-hayat-buluyor_91072.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!