Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deniz Kirliliği Tatbikatı

Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı tarafından, denizlerde kazalar sonucunda oluşabilecek kirliliğe zamanında ve etkin müdahale edilmesi, bu konuda kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla ''Aliağa Ulusal Deniz Kirliliği Tatbikatı'' yapıldı.

ntvmsnbc
Deniz Kirliliği Tatbikatı

Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı tarafından, denizlerde kazalar sonucunda oluşabilecek kirliliğe zamanında ve etkin müdahale edilmesi, bu konuda kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla "Aliağa Ulusal Deniz Kirliliği Tatbikatı" yapıldı.

Aliağa Körfezi'ndeki tatbikat öncesinde TÜPRAŞ'ta düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Vali Yardımcısı Günhan Sarıkaya, tatbikatın çevrenin korunmasındaki hassasiyetin en büyük göstergesi olduğunu söyledi.

Denize büyük miktarda petrol dökülmesinin büyük çevre felaketine yol açacağını ifade eden Sarıkaya, felaketin en az zararla atlatılması için acil müdahalenin sağlanmasının şart olduğunu vurguladı.

Denizcilik Müsteşarlığı Ulaştırma Genel Müdürü Özkan Poyraz da daha önce yapılan tatbikatlarda koordinasyonun ne kadar önemli olduğunu öğrendiklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deniz-kirliligi-tatbikati_69398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!