Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Depozito Almak Yerine Kendine Ev İnşa Etti!

Tito Ingenieri, yaşamının tam 19 yılını Buenos Aires'teki evini inşa etmek için geçirdi. Çünkü evinin inşasında sadece bira şişelerini kullanmak isteyen Ingenieri'nin 'toplama işlemi' oldukça uzun sürdü. "Hayalimdeki evler dünya üzerindeki evlere hiç benzemiyordu" diyen Ingenieri, basit bir evde yaşamak istemediğinin altını çiziyor.

BirGün Gazetesi
Depozito Almak Yerine Kendine Ev İnşa Etti!

Basit bir evde oturmak istemediğini söyleyen Tito Ingenieri, yollardan ve arkadaşlarından topladığı bira şişeleri ile 19 yılda kendine bir ev yapmış

Tito Ingenieri, yaşamının tam 19 yılını Buenos Aires'teki evini inşa etmek için geçirdi. Çünkü evinin inşasında sadece bira şişelerini kullanmak isteyen Ingenieri'nin 'toplama işlemi' oldukça uzun sürdü.

"Hayalimdeki evler dünya üzerindeki evlere hiç benzemiyordu" diyen Ingenieri, basit bir evde yaşamak istemediğinin altını çiziyor.

‘BENİ AFETLERE KARŞI KORUYOR’

Tito Ingenieri, 19 yıl süren inşaat için tam 6 milyon bira şisesi kullandığını belirtirken, bira şişelerinin büyük bir kısmını yol kenarlarından ve çöplerden topladığını itiraf ediyor. Evin inşasından sonra şişelerin sayımı işine kalkıştıklarını ifade eden Ingenieri, bu işi de onun için bira şişesi biriktiren arkadaşlarıyla beraber yaptıklarını ve sayımın iki günlerini aldığını belirtiyor.

Ingenieri, "Evimi sadece bira şişelerini yeniden değerlendirdiğim için sevmiyorum. Bu ev aynı zamanda beni doğal afetlere karşı da koruyor. Kimileri bunun nasıl olacağının anlamıyor ancak örneğin ne zaman derelerin su seviyesi artsa, güney rüzgârları bira şişelerinde ıslık çalıyor. Ben de bir afetin kapıda olduğunu anlıyorum. Doğal bir alarm sistemim var benim" diyor.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/depozito-almak-yerine-kendine-ev-insa-etti_79756.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!