Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Deprem Olursa 35 Çadırımız Var"

Kızılay Kocaeli Şubesi, afet deposu oluşturulması için imza kampanyası başlatıyor. Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, "Şu an elimizde 35 çadır var, çadır olsa bile koyacak yerimiz yok. Olası bir depremin sonuçları çok ağır olur" dedi.

bianet.orgb>Kızılay Kocaeli Şubesi, afet deposu oluşturulması için imza kampanyası başlatıyor. Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, "Şu an elimizde 35 çadır var, çadır olsa bile koyacak yerimiz yok. Olası bir depremin sonuçları çok ağır olur" dedi.

Depremin sonuçları ağır olur
Afet deposu için çeşitli bakanlarla, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşen ancak olumlu bir yanıt alamayan Kızılay imza kampanyası başlatıyor.

Afet deposunun 2 milyon YTL'ye mal olacağını da ifade eden Şişmanoğlu, "1 miyon YTL'lik kısmını, malzeme olarak karşılamaya hazırız, yeter ki bize bir yer verilsin" dedi. En yakın afet deposunun İstanbul, Maltepe'de olduğunu söyleyen Şişmanoğlu, "Deprem İstanbul'da bile olsa, Kocaeli'de kimse evinde kalmak istemez. Bu kadar insan sokakta mı kalacak? Afet depomuz olsa, 10 bin kişiye yetecek her türlü malzeme, 40 bin kişinin kalacağı kadar da çadır olur" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-olursa-35-cadirimiz-var_48173.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!