Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Deprem Senaryoları Kredi Koparmak İçin

Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, deprem senaryosu hazırlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne eleştiri yağdırdı. Akcan, ‘‘Ne zaman kr

Hürriyet Gazetesi/28.09.2002b>Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, deprem senaryosu hazırlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne eleştiri yağdırdı. Akcan, ‘‘Ne zaman kredi geliyor, pay koparmak için deprem senaryoları başlıyor. İstanbullu'yu korkutmaya kimsenin hakkı yoktur’’ dedi.

KARAYOLLARI Genel Müdürlüğü ile Japon JBSI müşavirlik firması arasında, İstanbul'daki 13 köprü ve viyadüğün sismik güçlendirilmesi projesi müşavirlik hizmetleri sözleşmesi dün imzalandı.

Törene katılan Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, son günlerde deprem senaryoları yaratıldığını, bununla da merkezi hükümetin hiçbir şey yapmadığı havasının verilmek istendiğini belirterek, ad vermeden İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi. Akcan, ‘‘Mahalli idareler kendi işini yapsın. Konuyla hiçbir ilgisi olmayan bir sürü insanın açıklamalar yaparak İstanbullu'yu korkutmaya hakkı yoktur. Ne zaman ki Türkiye, kredi temin etmeye başlıyor, o zaman depremle ilgili senaryolar yazmaya başlıyorlar. Bunun amacı o kredilerden kaynak koparmaktır’’ dedi.

Çeşitli spekülasyonlarla siyasi rant elde etmek istendiğini Akcan ‘İstanbullu’yu İstanbul’da yaşadığına pişman etmeye kimsenin hakkı yoktur’ diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-senaryolari-kredi-koparmak-icin_1897.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!