Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Devlet Yine Otel Yapıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, TOKİ aracılığıyla Karadeniz'de Sinop'tan Artvin'e kadar otel yapılacağını, işletmesinin kiraya verileceğini söyledi. Önceki gün bir grup gazeteciyle kahvaltıda bir araya gelen Koç Karadeniz'de turizm hamlesiyle ilgili bilgi verdi.

Radikal Gazetesiültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, TOKİ aracılığıyla Karadeniz'de Sinop'tan Artvin'e kadar otel yapılacağını, işletmesinin kiraya verileceğini söyledi. Önceki gün bir grup gazeteciyle kahvaltıda bir araya gelen Koç Karadeniz'de turizm hamlesiyle ilgili bilgi verdi.

Turban kurmuyoruz: Karadeniz'de yeterli konaklama tesisleri yok, yol da yeni bitiyor. Bu nedenle 'acaba biz bir öncülük yapabilir miyiz' diyerek TOKİ'nin otel yapmasını istiyoruz. Otelleri katiyen TOKİ işletmeyecek. Yaptıktan sonra kiraya verecek. Buna en yakın zamanda bir iki ay içinde başlayacağız. Biz yeni bir Turban kurmuyoruz. Sadece yol gösterip altyapısını hazırlıyacağız. (Turban Turizm AŞ, Turizm Bakanlığı tarafından oluşturulup Bodrum, Ürgüp, Bolu'da marina ve konaklama yerleri işleten kamu kuruluşu idi. 1998'de büyük ölçüde özelleştirildi.)

Butik otelle doğa korunacak: Ordu ve Artvin'le başlıyoruz. Ama yedi ilde de otel yapılacak. Beş yıldızlı otellerden ziyade, yerine göre butik oteller olacak. Orman dikkate alınacak, doğa bozulmayacak. Bazıları deniz kıyısında olacak. Mesela Artvin'deki otel Limanköy'de yapılacak. Karadeniz'de dünyanın en büyük yayla ve deniz turizm ortak yapılabilir. Samsun'da bir otel var, bir de Trabzon'da. Trabzon'daki otel de Zorlu Holding'in o da Denizlili. Ama bakıyorsunuz, Karadenizli zenginlerin çoğu Ege'de.

Yatırımcılar taklitçi: Bizim yatırımcıların genel karakteri taklitçiliktir. Kardeşim; bir başka yerde bir şey yap. Sıkışınca da, gelsin bilmem ne yardımı. Karadeniz şimdiye kadar yol olmadığı için biraz mağdurdu. Ama ben mesela termal turizimle ilgili 15 gün içinde 21 vilayeti ilan etmeye başlıyorum. Antalya'da bir tane deniz turizmi yapan kişi Afyon, Aydın, Denizli'de de bir tane termal turizmi yapsın. Bu işler zaten tur operatörlerinin bile elinden çıkacak. Adam, internetten kendi yerini kendisi ayarlayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/devlet-yine-otel-yapiyor_49322.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!