Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dikmenliler'den Melih Gökçek'e 'Dönüşüm' Tepkisi

Dikmen Vadisi 4. ve 5. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evlerini boşaltmaları istenilen Dikmen Vadisi'ndeki yurttaşlar, Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek 'in açıklamalarına tepki gösterdi.

Cumhuriyet ANKARAb>Dikmen Vadisi 4. ve 5. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evlerini boşaltmaları istenilen Dikmen Vadisi'ndeki yurttaşlar, Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek 'in açıklamalarına tepki gösterdi.

Dikmen Vadisi Barınma Hakkı Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gökçek'in bir televizyon programında ve yaptığı basın açıklamasında "Dikmen Vadisi'nde bir gurup, ideolojik anlayış içerisindedir. Hatta yasadışı örgütlerin yönlendirmesi, kışkırtması altındadır" dediği savunuldu. Açıklamada, "Vadi halkı hiçbir ideolojik, siyasi hesap peşinde değildir. Bizler barınma hakkımız başta olmak üzere, en temel hakkımız olan insanca yaşam ve güvenli bir gelecek özlemimize saygı bekliyoruz... Anakent Belediye Başkanı Gökçek, Doğukent'teki arsaları veya Karacaören'deki sınırlı sayıdaki konutu, bizlere belirli bir bedel karşılığı 'satmaktadır.' Bizler, hem evlerimizi terk edip kiraya çıkacak, hem de bu arsa veya konut taksitlerini ödeyecek durumda değiliz" denildi.

Evlerin yıkılmasıyla binlerce insanın sokağa atılmasının, toplumsal gerilimin kapısını açacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gökçek, yıkımlara başladığı zaman toplumsal gerilimi ve çatışmayı göze almış olacaktır. İşgalci değil, hak sahibiyiz. Evlerimizi sırf birileri rant elde etsin diye boşaltmayacağız. Sokağa atılır, evsiz yurtsuz bırakılırsak bu bütün ülkenin ve kentin utancı olacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/dikmenlilerden-melih-gokceke-donusum-tepkisi_51182.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!