Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DKY, Altı Kentte Birden Telefon Altyapısı Kuruyor

DKY Yapı Sanayi AŞ, 6 ilin telefon altyapısını gerçekleştiriyor. Telekomla ilgili alt yapı çalışmaları yürüten Ankara merkezli DKY Yapı Sanayi

Dünya
2


b>DKY Yapı Sanayi AŞ, 6 ilin telefon altyapısını gerçekleştiriyor.
Telekomla ilgili alt yapı çalışmaları yürüten Ankara merkezli DKY Yapı Sanayi 1991'den bu yana 150 trilyon liralık iş tamamladı. Halen yaklaşık 23 trilyon lira tutarındaki Çorum, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale ve Kayseri illerinin ilçeleriyle birlikte telekom altyapı işlerini gerçekleştiren firma bugüne kadar 1,5 milyon adet telefon hattının altyapısını sağladı.
Telekom santralından telefon hattının eve ulaşımına kadar olan alt yapı hizmetleri üzerine çalışan DKY'nin 1991-1996 ve 1996-2001 dönemlerini kapsayan iki ihale aldığını ve Ankara, Kırıkkale, Kırşehir illeri ve ilçelerine telekom altyapısı gerçekleştirdiğini ifade eden DKY Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Sevik, "1991 yılından bugüne kadar 150 trilyon liralık iş bitirdik. Bugüne kadar 1 milyon 500 bin prensibal hatlık proje gerçekleştirdik. Bu da 1,5 milyon adet telefon hattı demek" diye konuştu.

2002'nin şubat ayında aldıkları ve yaklaşık 23 trilyon lira büyüklüğündeki işle ilgili çalışmalarını 6 ilde sürdürdüklerini anlatan Sevik, 200'e yakın araçtan oluşan ciddi bir makine parkları olduğunu vurguladı. Sevik, ayrıca işçilik hizmeti temin etmeye yönelik olarak 10 trilyon liralık bir yatırımları bulunduğunu bildirirken, DKY olarak konut yapımı sektöründe de faaliyet gösterdiğini kaydetti. DKY'nin 800'ün üzerinde personeli bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dky-alti-kentte-birden-telefon-altyapisi-kuruyor_2531.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • peki bu yorumu yaparak içiniz mi rahat etti? her şirket batar elbet çok daha iyi bir şekilde geri döner ! YANITLA
  • bu şirket 2004'de güm oldu yani yalan oldu ve battı. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!