Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğal Gaz Kontrat Devri İhaleleri Onaylandı

BOTAŞ Genel Müdür Vekili Saltuk Düzyol, doğal gaz alım-satım sözleşmelerinin özel sektöre devri için 30 Kasım 2005'de yapılan kontrat devri ihalelerinin, dört şirkete devrinin, bir yıllık süre ile tekliflerini uzatma kaydıyla onaylandığını bildirdi.

Zaman GazetesiBOTAŞ Genel Müdür Vekili Saltuk Düzyol, doğal gaz alım-satım sözleşmelerinin özel sektöre devri için 30 Kasım 2005'de yapılan kontrat devri ihalelerinin, dört şirkete devrinin, bir yıllık süre ile tekliflerini uzatma kaydıyla onaylandığını bildirdi.

Düzyol, doğal gaz alım-satım sözleşmelerini (ithalat sözleşmeleri) dün ve bugünkü Yönetim Kurulunda ele aldıklarını ve konu ile ilgili tüm formalitelerin tamamlandığını bildirdi.

Bugün itibarıyla kuruluşlarla temaslara geçerek, firmalara kararı tebliğ ettiklerini belirten Düzyol, ''Tekliflerin, ihalede en yüksek verenin (Shell 2 milyon 10 bin dolar) teklifine yükseltilmesini istedik. Onlar da kabul ettiler böylece ihale sonuçlanmış oldu'' diye konuştu.

30 kasım 2005 tarihinde yıllık 25 milyar metreküp doğal gaz taahhüdünün 16 milyar mekteküp bölümünün özel sektöre devri için ihale açan BOTAŞ, toplam 6 grupta ihale gerçekleştirmiş, her biri 250 milyon metreküpten oluşan 16 lot için ihale yapmıştı. İhalede; Shell Enerji A.Ş, Avrasya Gaz A.Ş, Bosphorus Gaz Corporatıon ve Enelko'nun teklifleri kabul edilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogal-gaz-kontrat-devri-ihaleleri-onaylandi_49879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!