Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgaz Ağı Genişliyor

Türkiye'de 1988'de kullanılmaya başlanan doğalgazın yeni illere götürülmesi yönünde çalışmalar hızla sürdürülüyor. BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün

Radikalb>Türkiye'de 1988'de kullanılmaya başlanan doğalgazın yeni illere götürülmesi yönünde çalışmalar hızla sürdürülüyor.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün programına aldığı sekiz önemli yerleşim birimine doğalgazı taşıyacak olan dağıtım ve bağlantı hatları ile ilgili ilk adım atıldı. BOTAŞ'ın önümüzdeki iki yıl içinde doğalgazı taşımayı planladığı Nazilli-Aydın-Denizli, Antalya-Burdur-Isparta-Afyon ve Yozgat (Sorgun) illerinin dağıtım ve bağlantı inşaatları için ihale açıldı. BOTAŞ, sekiz yerleşim birimi için açtığı ihaleyi ocak ayında gerçekleştirecek. Yapım programında projenin 424 takvim günü içinde tamamlanması öngörülüyor.

İlk etapta sanayi ve konutların ısıtılmasında kullanılması planlanan proje kapsamında çeşitli uzunluk ve çaplarda boru hatları döşenmesi işleri bulunuyor. Projede yüksek ve düşük basınçlı bağlantı hatları ile ölçü istasyonlarının yapımı da bulunuyor. 'Anahtar teslim' sistemine göre yapılması planlanan doğalgaz dağıtım ve bağlantı ihalesine yabancı firmalar da Türk firmaları ile konsorsiyum oluşturarak teklif verebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-agi-genisliyor_8330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!