Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgaz Fiyatında Yüzde 8'lik İndirim

Sanayide kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 7.5, konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 8 indirim yapıldı. Sanayi kesimi tarafından

Radikalb>Sanayide kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 7.5, konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 8 indirim yapıldı.

Sanayi kesimi tarafından kullanılan doğalgazın metreküp fiyatı vergiler dahil olmak üzere 311 bin 355 liradan 288 bin liraya, konutlarda kullanılan doğalgazın fiyatı da 284 bin 25 liradan 261 bin 303 liraya düşürüldü.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, doğalgaz fiyatlarında indirime gidilmesinde sanayicilerin rekabet gücünün artırılması ile doğalgaz fiyatlarına gösterilen tepkinin göz önünde bulundurulduğu belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:
"Sanayicinin rekabet gücünün artırılması için fiyatların taşıdığı önem de göz önünde bulundurularak dolar kurunun düşmesinin yarattığı fırsatla doğalgaz fiyatlarında indirime gidildi." İndirim, çevrim santrallerinden gelen elektriğin fiyatını da düşürecek.

Elektrikte yüzde 3 zam beklentisi
Bu arada IMF ile görüşmeleri yürüten Hazine ise elektrik zammı konusunda nisan ayı verilerini bekliyor. Hazine'nin Enerji Bakanlığı'ndan gelecek veriler ışığında zam önerisinde bulunabileceği ifade edildi.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK) 6 aydır zam yapılmadığından elektrik zammına karşı çıkmayacağı söylenirken, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (TEDAŞ) zammı açıklamadan kısa süre önce EPDK'ya bildirmesi bekleniyor. Doğalgazdaki indirimin elektrikteki zammın düşük tutulmasına neden olacağı ve fiyatlardaki artışın yüzde 3'te kalacağı belirtiliyor

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-fiyatinda-yuzde-8lik-indirim_4536.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!