Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Doğum Hastanesi, Otel ve AVM Olacak!

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi yıkılıp yerine alışveriş merkezi ve otel inşa edilecek.

yapi.com.tr
Doğum Hastanesi, Otel ve AVM Olacak!

Cumhuriyet'ten Özlem Güvemli'nin haberine göre, Bakırköy Yenimahalle 901 Ada 18 parselde bulunan hastane için hazırlanan Ticaret Amaçlı 1/5000 Ölçekli Nâzım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 20 Mart 2014 tarihinde onaylandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde 16 Temmuz’da askıya çıkan planın itiraz süresi dün doldu. Yeni plana göre ticaret fonksiyonu getirilen 5 bin 250 metrekarelik parselde iş merkezleri, ofis, büro, çarşı, çok katlı mağazalar, katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, otel gibi konaklama tesisleri, lokanta, gazino, düğün salonu gibi ticaret ve hizmet fonksiyonlarına ilişkin yapılar inşa edilebilecek. Birden farklı fonksiyon bir arada yer alabilecek.

Hastanenin bulunduğu parselde yapılan plan değişikliğine İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grubu İzleme Komisyonu itiraz etti. CHP’li meclis üyeleri, itirazları dikkate alınmazsa planın iptali için mahkemeye başvuracak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogum-hastanesi-otel-ve-avm-olacak_123596.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!