Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Dolgucu' Kaymakamın Göreve İadesine Tepki

Muğla'nın Güllük Körfezi'ndeki Pina Yarımadası ve Çomça Koyu'na MNG Holding A.Ş. tarafından kaçak yapılan dolgu için, İl Özel İdaresi'nce gönderilen durdurma tebligatını geç ulaştırdığı gerekçesiyle açığa alınan Milas Kaymakamı Bahattin Atçı'nın 2 hafta sonra görevine iade edilmesi çevrecilerin tepkisine neden oldu.

Vatan Gazetesi
'Dolgucu' Kaymakamın Göreve İadesine Tepki

Muğla’nın Güllük Körfezi’ndeki Pina Yarımadası ve Çomça Koyu’na MNG Holding A.Ş. tarafından kaçak yapılan dolgu için, İl Özel İdaresi’nce gönderilen durdurma tebligatını geç ulaştırdığı gerekçesiyle açığa alınan Milas Kaymakamı Bahattin Atçı’nın 2 hafta sonra görevine iade edilmesi çevrecilerin tepkisine neden oldu.

Yurtsever Cephe Bodrum Sözcüsü Ayhan Karahan, göreve iadenin kabul edilemez olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Aslında idari inceleme sonuçları ile ortada aklanan bir kaymakamdan ziyade, aklanmaya ve yasal kılıf uydurulmaya çalışılan MNG vardır. Yoksa AKP’nin kendi bürokratlarını harcama konusunda elinin hiç titremediğine tüm kamuoyu tanık olmuştur. Yani bu bir bürokratı kurtarma değil, MNG’yi yağma alanına çöreklendirme operasyonudur."

Bodrum Yurttaş İnsitiyatifi Sözcüsü Ahmet Aksüt de MNG’nin denizden dolguyu alması, ormandan tahsisle aldığı araziyi geri bırakması için dava açacaklarını, hafriyatın yapıldığı halep çamlarının bulunduğu alanın eski haline getirilmesini isteyeceklerini belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dolgucu-kaymakamin-goreve-iadesine-tepki_62532.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!