Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünyada Göç Serbest Olsa Türkiye Küçülüyor

ABD merkezli araştırma şirketi Gallup, insanların istedikleri yere taşınma imkânları olsa, ülkelerin nüfuslarında nasıl bir değişim olacağını ortaya koydu. 138 ülkede yapılan araştırmada yetişkinlere dünyada herhangi bir kısıtlama olmasaydı, hangi ülkeye gitmek isteyecekleri ya da ülkelerinde kalmak isteyip istemedikleri soruldu.

Milliyet Gazetesi
Dünyada Göç Serbest Olsa Türkiye Küçülüyor

ABD merkezli araştırma şirketi Gallup, insanların istedikleri yere taşınma imkânları olsa, ülkelerin nüfuslarında nasıl bir değişim olacağını ortaya koydu. 138 ülkede yapılan araştırmada yetişkinlere dünyada herhangi bir kısıtlama olmasaydı, hangi ülkeye gitmek isteyecekleri ya da ülkelerinde kalmak isteyip istemedikleri soruldu. Ülkeye göç etmek isteyenlerle, ülkeden gitmek isteyenler hesaplanarak, bu ülkelerin nüfuslarında nasıl bir değişme olacağı ortaya çıkarıldı.

Buna göre incelenen 138 ülkeden 34 ülkenin nüfusu artacak, bu listenin başında Singapur geliyor. Nüfusu yüzde 60 artacak olan ABD ise İngiltere ve Fransa’nın ardından 14’üncü sırada. Türkiye nüfusu azalacak olan 104 ülke arasında 92’inci sırada. İnsanlar istediği ülkeye göç edebilseydi Türkiye nüfusunun yüzde 7’sini kaybedecekti. Nüfusu azalacak ülkeler arasında ise yüzde 56 ile Sierra Leone yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyada-goc-serbest-olsa-turkiye-kuculuyor_82170.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!