Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyanın En İyi Havalimanı

Uluslararası Havalimanları Konseyi ve IATA, 2004'ün en iyi havalimanlarını seçti. Hong Kong dünyanın, Kopenhag ise Avrupa'nın en iyi havalimanı.

Sabah
Dünyanın En İyi Havalimanı

luslararası Havalimanları Konseyi ve IATA, 2004'ün en iyi havalimanlarını seçti. Hong Kong dünyanın, Kopenhag ise Avrupa'nın en iyi havalimanı.

Dünyanın en iyi havalimanları

Uluslararası Havalimanları Konseyi ve IATA, 2004'ün en iyi havalimanlarını seçti. Hong Kong dünyanın, Kopenhag ise Avrupa'nın en iyi havalimanı.

Dünya genelinde 360'tan fazla havalimanının üye olduğu Uluslar arası Havalimanları Konseyi (Airport Council International-ACI) ile Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (International Air Transport Association- IATA) dünyanın en iyi havalimanlarını seçti. İki kuruluş tarafından oluşturulan AETRA Havaalanı Müşteri Tatmini Programı'na göre Hong Kong dünyanın, Kopenhag ise Avrupa'nın en iyi havalimanı oldu. Hong Kong üst üste üçüncü kez en iyi havalimanı seçilirken Almanya'nın Frankfurt, Hollanda'nın Amsterdam-Schipol, Fransa'nın Charles De Gaulle gibi havalimanlarını geride bırakan Kopenhag Havalimanı Avrupa'nın en iyisi oldu.

DANİMARKALI MİMARIN ESERİ
Danimarkalı mimar Vilhelm Lauritzen tarafından inşa edilen ve üç terminale sahip Kopenhag Havalimanı ilginç mimarisi ve iç dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Aralarında Holm&Grut'un da bulunduğu dünyaca ünlü tasarım şirketlerinin imzasını taşıyan Kopenhag Havalimanı'nın 3. terminali uçak kanadından esinlenerek inşa edildi. 1. ve 2. terminali birbirine bağlayan, siyah ve beyaz İtalyan mermerlerinin bulunduğu özel alan ise Danimarkalı sanatçı Jorn Larsen tarafından yapıldı. Kopenhag dünyanın en büyük havalimanı otellerinden birine de sahip. 3. Terminal'de 325 odalı ve 12 katlı Hilton Airport Oteli bulunuyor. 22 bin kişinin çalıştığı Kopenhag Havalimanı, bölgenin en işlek meydanları arasında yer alıyor. Havalimanından geçen yıl 19 milyon yolcu geçti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-en-iyi-havalimani_25219.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!