Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DuPont™ Corian® Artık Türkiye'de Üretiliyor

Türkiye pazarının artan mobilya, iç tasarım ve mimari taleplerini karşılamak amacıyla harekete geçen DuPont, dünyada genelinde birçok mimar, tasarımcı, şirket ve milyonlarca müşteri tarafından kullanılan ve beğenilen yüksek performanslı DuPont™ Corian® yüzey malzemesini Türkiye’de de üretmeye başladı.

yapi.com.tr
4 DuPont™ Corian® Artık Türkiye'de Üretiliyor

Gümüşsuyu, İstanbul’daki Opera Binası

Türkiye pazarının artan mobilya, iç tasarım ve mimari taleplerini karşılamak amacıyla harekete geçen DuPont, dünyada genelinde birçok mimar, tasarımcı, şirket ve milyonlarca müşteri tarafından kullanılan ve beğenilen yüksek performanslı DuPont™ Corian® yüzey malzemesini Türkiye’de de üretmeye başladı. 1960’ların sonunda DuPont’un Wilmington, Delaware ABD’deki merkezi araştırma ve geliştirme laboratuarlarında icat edilen DuPont™Corian® yüzey malzemesi, hijyenik özellikleri, teknik performansı, dayanıklılığı, kullanım kolaylığı, üstün estetik ve fonksiyonel nitelikleri sayesinde halen çok geniş bir büyüme potansiyeli taşıyor. DuPont™ Corian®, gerek iç, gerekse dış mekanlarda, konut ve kamusal alanlarda, mutfaklar, banyolar, masalar, sandalyeler, aydınlatma armatürleri, banko, duvar kaplamaları, binaların dış kaplamaları gibi geniş bir yelpazede iç dekorasyon ve mimari çözümler için kullanılıyor.

"Türkiye, DuPont™ Corian® için kilit bir pazar"

DuPont Yapı Çözümleri bölümünden Sözleşmeli Üretim Müdürü Uğur Erbaş, Türkiye'de üretim kararını, “DuPont, yıllar içinde Corian® üretim ağını, ABD, Kore ve Japonya’daki gelişmiş fabrikaları içerecek şekilde genişletti. DuPont şimdi de, Ege Kimya firması ile yapılan anlaşma sayesinde Corian® için Türkiye’de de bir üretim kaynağı oluşturduğunu duyurmaktan memnuniyet duyuyor. Türkiye’de üretim sahası kurma kararı, Türkiye’nin gerek pazar büyüklüğü ve gerekse mimari, dekorasyon ve inşaat sektörlerindeki olumlu ekonomik trendlerden dolayı DuPont™ Corian® için kilit bir pazar olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Türkiye’nin etrafında yeralan ülkelerin de bu sektörlerde benzer ekonomik trendler sergilemeleri de bu kararımıza destek olmuştur” sözleriyle değerlendirdi.


Data Nature Associates, Manolo Blahnik moda markasının yeni mağazasında DuPont™ Corian®’ın yüksek teknolojili yüzeyinin özelliklerini kullandı

Erbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Gözeneksiz, kir ve leke tutmayan, temizlemesi kolay, dayanıklı, yenilenebilir ve tamir edilebilir özellikteki DuPont™ Corian®, ahşap için kullanılan makineler ve CNC yoluyla işlenebilir. Isı ile şekillendirilebilen ürünün yüzeyi çeşitli tekniklerle dekore edilebilir veya modifiye edilebilir. DuPont™ Corian®, ahşap ve benzeri alışılmış malzemelerle çalışan firmalara olduğu kadar ülkemizdeki tüm dekorasyon endüstrisine de  önemli gelişim imkanları sunan bir malzemedir. DuPont Türkiye olarak bu tür gelişimleri en iyi şekilde destekleyecek konumdayız”.

DuPont’un ABD ve Avrupa merkezlerinden üretim uzmanlarının kontrolü altında Türkiye’de üretilen DuPont™ Corian® yüzey malzemeleri, Türkiye, Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerinin yanı sıra pek çok Avrupa ülkesinde de müşterilerin kullanımına sunuluyor. Ayrıca, DuPont’un diğer üretim sahalarından gelen ürünlerle aynı özellik ve performansa sahip oluyor. Türkiye’de üretilen DuPont™ Corian® plakalar, en popüler renk seçeneklerinde ve farklı kalınlık ve ebatlarda sunuluyor. DuPont, özel üretim gerektiren projeler için farklı renk ve ebat imkanları da sunmakta.


Premiere Vision

Türkiye’de üretilen DuPont™Corian® yüzey malzemeleri, bir takım zorlu ticari projelerde başarıyla kullanılmış bulunuyor. Örneğin, 1,65 m x 1,50 m ebatlı DuPont™ Corian® plakaları, yaklaşık 15 bin metrekarelik bir uygulama olarak Fransa Paris’te dünyaca ünlü ve oldukça iddialı bir moda sergisi olan "Premiere Vision"da kullanıldı.

"DuPont, Türkiye’deki marka koruma kampanyasını da güçlendirecek"

Yerel üretim sayesinde DuPont'un, Corian® yüzey malzemelerini Türkiye’deki müşterilerine daha hızlı ve etkin bir biçimde ulaştırabileceğini vurgulayan DuPont Yapı Çözümleri Türkiye, İsrail, Kafkaslar, Romanya & Bulgaristan Ülke Müdürü Hanefi Küçük de, "Ülkemizdeki mimari, dekorasyon ve tasarım alanlarında çalışan firmaların ve profesyonellerin, ürün sunumumuzu geliştirmek adına yaptığımız bu çabayı takdir edeceklerine inanıyoruz" şeklinde konuştu. Küçük, “Türkiye’de üretime geçilmesi haberine paralel olarak, DuPont ayrıca Türkiye’deki marka koruma kampanyasını da güçlendirecek. Corian®, DuPont tarafından geliştirilmiş ve yalnızca DuPont’a ait olan tescilli bir ticari markadır. Her ülkede birinci sınıf kalite ve yenilikle özdeşleştirilen bir markadır. Bu markanın pazar başarısı, bazı yasadışı istismar girişimlerine neden oluyor. Bu nedenle DuPont, tescilli bir marka olan Corian®’ı, yazılı iletişim araçları, online aktiviteler ve diğer promosyonel ve ticari araç ve kanallar yoluyla gerçekleştirilebilen istismarlardan ve kötüye kullanımlardan, korumayı amaçlayan programlarını Türkiye’de de geliştirme kararı almıştır” dedi.Türkiye’deki Vodafone mağazalarındaki tüm mobilyalar (vitrin tezgahları, LCD ekran kioskları, resepsiyon masaları ve tezgahlar) DuPont™ Corian® tekno-yüzeyi ile yapıldı

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dupont-corian-artik-turkiyede-uretiliyor_90752.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • Corian Montelli imalat ve servis hizmetleri. YANITLA
  • Bu malzeme ile ilgili numuneler ve renklerini rica ederim. Adres: İdesan inşaat mim.san ve tic ltd.şti. Ahmetvefikpaşa cad. Köprülüzade sok no:95 Çapa Fatih / İst YANITLA
  • Malzeme, teknik, uygulama, paket, fiat bilgilerini ve A4 numuneyi içeren bir katolog setini PLASMETALLTD STI- YURTICI KARGO-Eminonu -SUBE TESLIM olarak gonderebilir misiniz? basarilar erdalgurel@yahoo.com YANITLA
  • çok güzel bir malzeme, uygulamada kullanabilmek için bağlantı kurabileceğim bir adres verebilirmisiniz? YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!