Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Düzce’ye Japon Eli

Japonya’nın Kobe şehrinde yaşanan deprem sonrasında şehir plancısı olarak görev yapan ekip Düzce’yi yaşanabilir bir şehir yapabilmek için çalışıyor.

Türkiye Gazetesi/24.09.2002aponya’nın Kobe şehrinde yaşanan deprem sonrasında şehir plancısı olarak görev yapan ekip Düzce’yi yaşanabilir bir şehir yapabilmek için çalışıyor.
Japonya’dan gelen Prof. Shigeru Kakumoto, Prof. Yoshikawa, öğerenciler Mahito Usui, Miyazawa ve tercüman Chieko Coşkun ile birlikte Düzce Vali Yardımcısı Necmettin Kılıç’ı makamında ziyaret ederek bugüne kadar Düzce’de yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Daha iyi bir şehir yapılabilmesi için çalışmalar yapan grup Düzce Belediyesi’nin bilgi işlem ve şehir haritalarını bilgisayar ortamına taşıyorlar. Prof. Shigeru Kakumoto Düzce il genelinde çeşitli araştırmalar ve anketler yaptığını belirterek, “Düzce 2 kere peş peşe deprem yaşamış farklı bir yer. Daha iyi bir hayat, insanların mutlu olması için neler istedikleri yönünde anket yapıyoruz. Henüz anketi sonuçlandıramadık” dedi. Ayrıca Prof. Shigeru Kakumoto Düzce’de ilerde trafik problemi yaşanacağını belirterek, “Otopark problemi yaşanmayan il konforlu bir şehirdir. Uzak yerlere katlı otopark yerine küçük çaplı otoparklar yapılmalı ücretleri uygun olmalıdır. İnsanlar bir an önce Düzce’de yeni ulaşım yolunun yapılmasını bekliyorlar ve toplu taşımacılıktan vazgeçilmemesi gerekiyor” diye konuştu.
Düzce Vali Yardımcı Necmettin Kılıç yaşanan depremden sonra Düzce’nin modern bir şehir olması için çalışmalar yapıldığını belirterek, “Bilgisayar ortamındaki bir Düzce çok daha iyi, çalışmalarda gelinen nokta memuniyet vericidir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duzceye-japon-eli_1861.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!