Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ECA 2005 Yılında Çin Pazarına Girecek

ECA markalı ürünlerin üreticisi Elginkan Topluluğu, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bir toplantı düzenleyerek, üretim tesisleri ve ısı sektörü h

Ticaretb>ECA markalı ürünlerin üreticisi Elginkan Topluluğu, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bir toplantı düzenleyerek, üretim tesisleri ve ısı sektörü hakkında bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Elba Basınçlı Döküm Sanayi Şirket Müdürü Ömer Özgen, “Panel radyatörde Kazakistan’a yatırım yapacağız. Buradan Türki Cumhuriyetleri’ne ve Çin pazarına girmeyi hedefliyoruz” dedi. Şirket olarak yatırımlarına devam ettiklerine dikkat çeken Özgen, “2004 yılındaki 1 milyon 100 bin metretül olan yıllık kapasitemizi 2005 yılında 2.2 milyon metretüle çıkaracağız” diye konuştu.

Gelecek yıl Manisa 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde bir tesisin daha hizmete gireceğini belirten Özgen, şunları söyledi: “2007 yılında ise 3 milyon 300 bin metretül kapasiteye çıkmayı hedefliyoruz. Bunun 910 bin metretülünü iç pazara, 1 milyon 300 bin metretülünü de ihracat olarak düşünüyoruz. 2009 yılına kadar 55 milyon dolar yatırımı harcamış olacağız. Manisa’daki yeni fabrikamız ile birlikte Türkiye’nin en büyüğü olacağız.” Dünyanın birçok ülkesine ihracat yaptıklarını vurgulayan Özgen, “İngiltere, Belçika, Yunanistan, Azerbaycan Almanya olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl 18 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik. 2005 yılında bu sayıyı 36 milyar dolara çıkaracağız 2009 hedefimiz ise 75 milyon dolar olarak görüyoruz” dedi.
2005 yılının ilk aylarında Çin’e ihracat denemeleri yapacaklarından söz eden irket Müdürü Ömer Özgen, ilk etapta Çin pazarına küçük miktarlarda ihracat yapacaklarını, Çin pazarı için en önemli sorunun nakliyat olduğunu, 2009 yılında panel radyatörde Kazakistan’da üretim tesisi kurarak Çin ve Türki Cumhuriyetleri’ne ihracat yapacaklarını söyledi.

Elginkan Vakfı Eğitim Merkezleri Müdür Ömer Durmaz ise, şunlardan bahsetti: “Elginkan Topluluğu mülkiyet ve yapısı bakımında Türkiye’nin en özgün kuruluşudur. 14 fabrika ve 19 kuruluşu ile Elginkan Topluluğu şahısların değil tüm Türkiye’nindir. Üretim yönelik yatırımların yanı sıra eğitimle de ön plana çıkmıştır. Manisa’daki eğitim merkezinde bugüne kadar 85 bin kişi eğitim aldı. Satın alınan her ECA markalı ürün eğitime katkı sağlamaktadır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/eca-2005-yilinda-cin-pazarina-girecek_21949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!