Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eczacıbaşı'na IFC'den kredi

Dünya Bankası'nın yan kuruluşu olan Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Eczacıbaşı Karo Seramik'e 10 milyon dolarlık kredi verdi. Bu kredi ile birlikte

Dünya Gazetesi /17.06.2002ünya Bankası'nın yan kuruluşu olan Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Eczacıbaşı Karo Seramik'e 10 milyon dolarlık kredi verdi. Bu kredi ile birlikte mali kriz sonrası Türk özel sektörüne sağlanan finansal destek 350 milyon dolara ulaştı.
Krediye ilişkin anlaşma, Eczacıbaşı Yapı Grubu Genel Koordinatörü Tayfun İndirkaş ile IFC Güney Avrupa ve Orta Asya Direktörü Khosrow Zamani tarafından İstanbul'da imzalandı.
Tayfun İndirkaş, IFC Türkiye Merkezi'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, sağladıkları krediyi Eczacıbaşı Karo Seramik'in modernizasyon projesi kapsamında işletme sermayesini güçlendirme, likiditesini ve ihracatını arttırmaya yönelik yatırımlarda kullanacaklarını belirtti.
Eczacıbaşı Karo Seramik'in sektöründe Türkiye'nin 4.büyük üretim kapasitesine sahip olduğuna işaret eden İndirkaş, üretimlerinin ve satışlarının yüzde 65'ine yakınını ağırlıklı olarak Batı Avrupa ve ABD'ye ihraç ettiklerini söyledi. IFC'nin Güney Avrupa ve Orta Asya Direktörü Khosrow Zamani de konuşmasına, Dünya Kupası'nda Türkiye'nin Çin karşısında galip gelmesiyle ilgili olarak, "Maçtaki zaferimizden sonra böyle bir anlaşma imzalamak için güzel bir gün"dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasina-ifcden-kredi_829.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!