Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ekonomi Canlanmaya Başladı Sefaköy’e 10 Yeni Otel Geliyor

İş potansiyeli gelişen Sefaköy-Beylikdüzü bölgesindeki otel sayısı da artıyor. Her geçen gün gelişen bölgede, Holidayy Inn, Accor Grubu, MNG Grubu ve Hilton otel kuracak.

Hürriyet Gazetesi/Hanife Başş potansiyeli gelişen Sefaköy-Beylikdüzü bölgesindeki otel sayısı da artıyor. Her geçen gün gelişen bölgede, Holidayy Inn, Accor Grubu, MNG Grubu ve Hilton otel kuracak. Sefaköy Radisson Sas Oteli Genel Müdürü Per Kyd Jacobsen, bölgenin çok hızlı geliştiğini ve bölgedeki gelişimin Türkiye ekonomisindeki canlanmayı gösterdiğini belirterek, yeni otellerle beraber 1.300 yeni odanın bölgedeki kapasiteye ekleneceğini söyledi.

Her geçen gün gelişen Sefaköy-İkitelli-Beylikdüzü bölgesinde, iş oteli sayısı da artıyor. Polat Renaissance, Crown Plaza, Kaya Ramada, Radisson Sas, Airport Hotel otellerinin bulunduğu bölgede, Holiday Inn, Accor Grubu’nun Novotel ve İbis Oteli ve MNG Grubu’nun CNR’ın arkasında yaptığı otelin tamamlanmasıyla otel sayısı 10’a çıkacak. Hilton’un da, bölgede otel kurma planları olduğu biliniyor. CNR, Tüyap Beylikdüzü ve Yeşilköy Havalimanı’nın bulunduğu altyapısı ve iş potansiyeli sürekli gelişen bölgede daha fazla otel için de potansiyel olduğu belirtiliyor.

KRİZLERDEN ETKİLENMİYORUZ: The Rezidor Hotel Grup Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü ve Sefaköy Radisson Oteli Genel Müdürü Per Kyd Jacobsen, Sefaköy-Beylikdüzü arasındaki bölgenin her geçen gün geliştiğini belirterek, doluluk oranlarının yüzde 100’lerde olduğunu ve geçen sekiz yılın otel yapmada bu bölgenin iyi bir lokasyon olduğunu ispatladığını kaydetti. Bölgede artan konferans ve fuar ve işyeri sayısına paralel olarak otelcilik fırsatlarının da geliştiğini aktaran Jacobsen, "Bölgede iş hayatı daha iyi hale geliyor. Daha çok Türk iş insanlarına hitap ettiğimiz için de şehir merkezindeki sorunlardan ve güvenlik, terör patlamaları gibi krizlerden etkilenmiyoruz. Ama yabancı turistler de gelmeye başladı" dedi.

EKONOMİDE CANLANMA GÖRÜNÜYOR: Jacobsen, bölgenin çok hızlı geliştiğini ve bölgedeki gelişimin Türkiye ekonomisindeki canlanmayı gösterdiğini kaydederek, bölgede altyapının sürekli yenilendiğini, yolların düzeldiğini, önceden yaşanan trafik kaosunun azaldığını ve otel için bölgenin iyi bir lokasyon olduğunu ifade etti. Yeni otellerle beraber bin 300 yeni odanın bölgedeki kapasiteye ekleneceğini dile getiren Jacobsen, şu değerlendirmede bulundu: "Yeni oteller doluluğumuzu etkilemez. Bölgede her otel için yeterli potansiyel var. Her zaman, tam doluyuz. Bölge çok hızlı gelişiyor. Sefaköy’deki otele 80 oda daha ekleyeceğiz. Bölgedeki her otelin farklı segmentleri var. Birbirimize zarar verecek rekabetimiz yok. Bu bölgedeki otelleri doldurmak çok kolay. Büyük konferans ve fuarların düzenlenmesi ve havaalanına yakınlığı nedeniyle bölge otelcilik açısından avantajlı."

SİNERJİ YARATILACAK: Otellerin bir arada bulunmasının sinerji yaratacağına işaret eden Jacobsen, "Danimarka’da her meslek grubunun yerleri ayrıdır. Türkiye’de ise aynı meslek grupları, aynı bölgelerde toplanıyor. Oteller için de aynı şey geçerli. Bu sinerji yaratıyor. Herkes için alan var burada. Yeni oteller burada yaşayanlar için de yeni iş fırsatları yaratacak" diye konuştu.

2010’a kadar otel sayısı 10’a çıkacak
Otel işletmecisi Danimarkalı The Rezidor, Türkiye’de büyük potansiyel görüyor. The Rezidor bünyesindeki İstanbul Sefaköye Radisson Sas’ın Genel Müdürü Per Kyd Jacobsen, ikisi İstanbul’da, biri Ankara’da olan üç otelleri bulunduğunu dile getirerek, The Rezidor’un 2010’a kadar Türkiye’deki otel sayısını 10’a çıkarma hedefi bulunduğunu açıkladı. Radisson Sas ve Park Inn markası üzerine odaklanılacağı bilgisini veren Jacobsen, İtalyan moda markası Missoni’yle beraber Türkiye’de butik otel kuracaklarını da anlattı. Jacobsen, The Rezidor’un Türkiye’deki iş sonuçlarından memnun olduğunu, Türkiye’nin zincirdeki en başarılı ülkeler arasında yer aldığını kaydetti.

İstanbul iyi bir kongre ve fuar destinasyonu
Per Kyd Jacobsen, Türkiye’de düzenlenen konferans ve fuarların sayısının artması ve daha fazla kongre ve fuar çekebilmek için neler yapılması gerektiği konusundaki soruyu şöyle yanıtladı: "Öncelikle reklam yapılmalı. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye’de yapılması çok iyiydi. Büyük etkinlikler genellikle, Londra, Berlin, Roma gibi şehirlerde yapılıyor. Ama İstanbul, bu şehirlerden sonra en çekici destinasyonlardan biri. İstanbul’un kongre ve fuar merkezi olması için profesyonel olarak çalışılmalı. İstanbul, insanlara umduklarından çok daha fazla şey vaat edebilir. Aynı zamanda eğlencede de doğru şeyler yapılmalı."

Türk çalışanlar çok misafirperver
Beş yıldır Türkiye’de görev yapan Radisson Sas Genel Müdürü Per Kyd Jacobsen, Türk otellerinin misafirleriyle ilgilenmelerini çok başarılı bulduğunu belirterek, "Türk çalışanlar çok misafirperver. Müşterilere Danimarka’daki gibi sadece ağızlarıyla değil, gözleriyle de gülüyorlar. Bazı insanlar sadece para kazanmak için işe gidiyor. Buradaki insanlar diğer insanları mutlu etmeye çalışıyorlar. Ben de İstanbul’da çok şey öğrendim" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ekonomi-canlanmaya-basladi-sefakoye-10-yeni-otel-geliyor_50757.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!